پرش به محتوا
خانه » ثبت تغییرات

ثبت تغییرات

  • از

eleven.چنانچه شرکت شعبات متفاوتی دارد باید در قسمت شعب شخصیت حقوقی، آن ها را وارد کنید. در این مرحله متن صورتجلسه را آماده نموده و گزینه پذیرش نهایی را کلیک کنید. سمت هر کدام از افراد حاضر در جلسه را مشخص نمایید. اطلاعات مربوط به شرکت هم چون نوع شرکت، شناسه ملی مربوط به آن و شماره ثبت را وارد نمایید. صورت جلسه تغییرات باید تنظیم شود و نیز صورت جلسات آماده گردند. اصل روزنامه کثیرالانتشار حاوی آگهی دعوت شرکاء،هرگاه مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید ، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند . بدیهی است عدم انعکاس تغییرات مربوطه و یا هر گونه اخفاء اطلاعات که موجب ضرر و زیان و اغفال دیگران شود موجبات پاسخگویی فرد را فراهم نموده و عدم ثبت مراتب،نافی مسئولیت و جبران خسارات وارده و قصور قانونی شخص خاطی نخواهد بود. طبق بخشنامه ثبت شرکت در تهران ۹۰/۱۰/۲۶-۱۹۲۹۳۸ /۹۰ موسساتی که بدون مجوز از بانک مرکزی فعالیت داشته اند، برای تغییرات و انحلال آن ها نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما موسساتی که برای تاسیس اقدام به اخذ مجوز از بانک نموده اند کماکان با مجوز از بانک یادشده به عمل خواهد آمد. 2ـ در صورتیکه جلسه با حضور اکثریت شرکاء/ سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت یا قانون تجارت با ارائه مستندات الزامی است.

  • تعیین سیاست ها، خط مشی و اهداف راهبردی شرکت برای سال مالی جدید.
  • موسسه حقوقی سفیر صلح با 12 سال تجربه در امور ثبتی شرکت‌ها و برندها از پیشگامان این عرصه است.
  • کلیه فعاليت‌ها و خدمات سامانه ثبت آنلاین آسان ثبت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.
  • بسیاری از افراد تصور می کنند که کاهش میزان سرمایه از ثبت تغییرات ناخوشایند می باشد، در صورتی که این تصور اشتباه است.
  • شماره جلسه فعلی و اینکه آیا برای تصمیم در مورد ثبت تغییرات شرکت جلسه بعدی هم وجود دارد یا نه.

لازم به ذکر است که چنین اختیاری به شرکت های سهامی داده نشده است و مجمع عمومی هیچ گونه اختیاری در این زمینه ندارند. اما در مقابل شرکت های مسئولیت محدود می توانند ضمن تشکیل جلسه ای با حضور شرکا درباره تغییر تابعیت شرکت به یک نتیجه واحد برسند. اما می توان بنا بر صلاحدید اعضای شرکت این هدف را تغییر داد و زمینه فعالیت تازه تری برای آن در نظر گرفت. افرادی که تمایل دارند تا حوزه فعالیتی شرکتشان را تغییر دهند و یا بخشی از آن را حذف کنند، باید پیش از هرچیزی مجمع عمومی تشکیل دهند تا اعضا در مورد این مسئله اظهار نظر کنند و در ادامه به یک نتیجه واحد برسند. در صورتی که اعضا با یکدیگر هم نظر باشند، باید صورتجلسه ای تنظیم شود که در آن سهم تمامی سهامداران ذکر شود. این صورتجلسه در ادامه به امضای اعضا خواهد رسید.

هزینه تغییر دادن آدرس شرکت

ما با ارائه مشاوره رایگان و ارائه خدمات بهینه همیشه همراه شما خواهیم بود. روند ثبت تغییرات شرکت به طور معمول حدود دَه روز کاری زمان می‌برد. کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها در این مدت به بررسی و تطبیق اسناد و مدارک ارائه شده می‌پردازند و پس از تایید آنها است که گواهی چاپ آگهی تغییرات شرکت صادر می‌شود. همانطور که از نام این مجمع مشخص بوده، عمومی است و همه سهامدارن و مدیران یک شرکت باید در آن شرکت داشته باشند. از آن جایی که همه در مجمع عمومی عادی یک شرکت، حضور دارند، به راحتی می توان تصمیم های مهم را مطرح کرد و هر کسی در رابطه با آن نظر خود را بیان کند. در این مقاله به توضیح مراحل ثبت تغییرات شرکت های سهامی می پردازیم تا به شناخت کامل این نوع شرکت ها و نحوه تغییرات انها بیشتر آشنا شوید.

طی شدن این فرایند مستلزم تصمیم‌گیری جمعی اعضا است که باید در جلسات رسمی آنها به بحث گذاشته شود و در قالب صورت‌جلسه تنظیم شود. ثبت تغییرات شرکت طبق قانون الزامی است و تا زمان انتشار آگهی، نهایی محسوب نمی‌شوند. هنگام تشکیل مجمع عمومی فوق العاده باید دارندگانی که بیش از نیمی از سهامی که دارای حق رای می باشند در جلسه حضور یابند و بیشتر در این جلسه به موضوعاتی مانند کاهش و افزایش سرمایه شرکت، تغییرات در اساسنامه و انحلال شرکت می پردازد.

ارائه دهنده کلیه خدمات ثبتی شرکت ها

تنظیم قرارداد و صورتجلسه به وسیله مجمع عمومی عادی است. دعوت در مجمع در صورت غائب بودن برخی اعضاء در جلسه ، با درج در روزنامه کثیر الانتشار صورت می گیرد که آگهی دعوت در دو نوبت انتشار می یابد . شما میتوانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه ثبت تغییرات شرکتو همچنین مشاوره در زمینه هایثبت شرکت،ثبت برند تجاریو دیگر امور ثبتی ، با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۸۸۲۲ تماس حاصل فرمایید. سامانه هوشمند تنظیم صورتجلسات منطبق بر قانون تجارت و آخرین بخشنامه ها ی اداره کل ثبت شرکتهای کشور تولید و راه اندازی شده است تا ابزاری کارآمد و راه گشا برای وکلا ، حقوقدانان ، موسسات حقوقی ، کارشناسان و سایر شرکتها و موسسات باشد. کلیه تغییرات مربوط به شرکت اعم از تغییرات اساسنامه ، افزایش یا کاهش سرمایه، ورشکستگی، ابطال، تصفیه، تقسیم اموال و … باید فوراَ ثبت گردد.

تغییرات شرکت شامل چه مواردی می شود؟

در تغییرات شرکت برای تغییر سرمایه به خصوص برای شرکت های سهامی خاص می بایست میزان مبلغ اضافه شده به سهم شرکت، توسط روزنامه های کثیرالانتشار نمایش داده شود تا صاحبان سهام شرکت از این موضوع باخبر شوند. میزان مبلغ اضافه شده در سهم شرکت و این که هر نفر چه مقدار سهم از شرکت دارد باید به صورت کلی تعیین شود تا در این رابطه شبهه ای به وجود نیاید که همه اینا نیاز به تغییرات شرکت دارد. در این مرحله از ثبت تغییرات شرکت شما باید نوع تصمیم ثبت شده در صورتجلسه را مشاهده کنید. دقت کنید که چنانچه در گام قبلی شما تصمیمی مبنی بر صورت جلسه هیئت مدیره انتخاب کرده باشید نمی ‌توانید در این گام آن را تغییر دهید.