پرش به محتوا
خانه » ثبت برند و علامت تجاری * راهنمای فوق العاده ثبت علامت تجاری موسسه حقوقی دادمهر

ثبت برند و علامت تجاری * راهنمای فوق العاده ثبت علامت تجاری موسسه حقوقی دادمهر

  • از

6.چنانچه می خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را همزمان که اظهارنامه را تسلیم می کنید تسلیم نمایید. این شخص فقط باید از میان اشخاص حقیقی وارد شده در مراحل قبلی، انتخاب شود. شخصیت حقیقی دریافت‌کننده‌ی ابلاغ، می‌تواند مالک یا نماینده‌ی قانونی او باشد. این فرد به‌عنوان مخاطب تمامی مکاتبات بعدی سازمان ثبت اسناد در زمینه‌ی ثبت این برند در نظر گرفته خواهد شد.

بعلاوه تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت های ثالث بسیار آسان تر است و در نتیجه میتواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت / شخص به وجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش باشد. اگر برند فارسی شما دارای معنی است و یا برند لاتین شما ترجمه‌ای ثبت شرکت در تهران معنادار دارد، باید مستند معنی واژه‌ای را که به عنوان برند تجاری خود برگزیده‌اید ارائه دهید (عنوان علامت). در این قسمت، باید عکسی خوانا از صفحه‌ای از کتاب یا وب‌سایتی معتبر را الصاق نمایید که معنی واژه یا واژگان مورد نظر شما در آن به طور دقیق درج شده باشند.

  • بنابراین امروز بررسی خواهیم کرد که سازمان های حمایت کننده علامت های تجاری بین المللی چگونه فعالیت می‌کنند، قوانین مربوط به ثبت بین المللی علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری در این سازمان ها چگونه انجام می شود.
  • در صورتی‌که در این مرحله اعتراضی نشده باشد کارشناس پرونده‌ی شما بلامانع بودن را باز از طریق ایمیل به متقاضی ابلاغ می‌کند و اعلام می‫کند که بسته به نوع علامت مبلغی را تحت عنوان «حق‌الثبت» به صورت اینترنتی پرداخت کنید.
  • پس از رفع این مشکل و اقدام دوباره پرونده شما به مرحله تائید می رسد و می توانید مراحل را آنگونه ادامه دهید.
  • با این کار یک نام و نشان اختصاصی را برای خود خریداری می­کنید و می­توانید از این بابت اطمینان حاصل کنید که کسی از اعتبار شما استفاده نخواهد کرد.

در صورت رد اظهارنامه ثبت علامت به استناد بندهاي (الف) و (ب) ماده 30 و ماده 32 قانون، مرجع ثبت ملزم است دلايل رد را كتباً به متقاضي ابلاغ نمايد. با توجه به نقش علائم تجاری درتعیین میزان رشد و موفقیت یک محصول در بازار، ضمانت اینکه در بازارهای هدف به ثبت رسیده باشد لازم است. علامت جمعي یا اشتراکی يعني هر نشان قابل رویت و تصویری كه تحت عنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و معرف کالاها و خدمات اعضای اتحادیه، کانون، صنف، گروه یا انجمن خاصی باشد و حاکی از خصوصیات مشترک مانند کیفیت و ماهیت کالاها یا خدمات اعضای این گروها باشد. در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ایلیا در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

ممنوعیت های ثبت برند

ابن نظام،آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند. ب)علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رویتی که با عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ی ثبت معرفی شود و بتواند مبدا و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یا خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می کنند متمایز سازد. و در صورتی که ثبت نام و علامت تجاری را قابل ثبت بداند ، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند.

به یاد داشته باشید که این مرحله از ثبت نام، تنها برای احراز اطلاعات هویتی است و نیازی به بارگزاری مدارک برند و علامت تجاری در این مرحله نیست. مرحله‌ی آخر نیز مربوط به وارد کردن شماره تلفن همراه و ایمیل است که برای ارتباطات بعدی سامانه با متقاضی، دریافت می‌شود. پس از آن، پیش‌نویسی از اطلاعات ثبت شده به کاربر نشان داده می‌شود که باید آن را تایید کرده و اقرارنامه را چاپ کند. پس از آن، متقاضی باید با همراه داشتن این مدرک چاپی و همچنین مدارک احراز هویت، به‌صورت حضوری بهساختمان مجاور مرکز مالکیت معنوی قسمت پاسخگویی مراجعه کند. هر ماده ای که خورده یا نوشیده شود شامل این قانون است و تولید کننده آن موظف به دریافت یک برند خواهد بود. برای ثبت علامت تجاری مواد غذایی نیز مثل دیگر برندها به اداره مالکیت معنوی یا سامانه آن مراجعه می کنید و یا در صورت دلخواه کار را به وکیل می سپارید تا آن را به انجام برساند.

اقدامات لازم جهت ثبت علامت تجاری فوم

در غیراینصورت حق انحصاری را از دست می دهد و سبق مالکیت، حق تقدمی برای مالک سابق ایجاد نمی کند. هر اداره ملی یا منطقه ای ثبت علائم تجاری، اطلاعات مربوط به علامت های تجاری ثبت شده را نگهداری می کنند که مجموعه‌ای شامل اطلاعات کامل درخواستی برای تمام علائم ثبت شده ، تمدید شده، جستجوها و اعتراضات توسط اشخاص ثالث می باشد. در صورت تأیید لزوم ارائه خدمت و حمایت از شرکت، درخواست شرکت به کارگزاران معتمد (ارزیابی و اعلام کارگزاران مورد تأیید از طریق کانون پتنت صورت می‌گیرد) ارجاع شده و در این حالت، میزان حمایت پرداختی پس از ثبت علامت به شرکت دانش بنیان پرداخت می‌گردد. کریدور در قالب حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، بخشی از هزینه‌های ثبت علامت تجاری در خارج کشور، شامل هزینه‌های ثبت علامت تجاری داخلی و خارجی، هزینه کارگزار و غیره را مورد حمایت قرار می‌دهد. این حمایت به میزان 70 درصد برای شرکت‌های دانش بنیان تا سقف one hundred میلیون ریال برای هر کشور است. اگر بخواهید از حق تقدم استفاده کنید باید فرم مربوط به آن را در سایت پر کنید و مدارک مربوط به درخواست خود را همراه با تنظیم اظهارنامه علامت یا حداکثر طی 15 روز از آن تاریخ تحویل دهید.

گاهی اوقات، یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان معرفی شده و بازار خاص خود را دارد، ممکن است به منظوردریافت منابع مالی یا وام ازموءسسات مالی استفاده شود که به طرز موثری از اهمیت علائم برای موفقیت مشاغل به حساب می آید. مدت اعتبار حمایت از علامت تجاری،۱۰ سال از تاریخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر ۱۰ سال قابل تمدید است و چنانچه ظرف ۱۰ سال تمدید نگردد و ۶ ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید. این مساله را برندینگ می نامیم، موضوعی که تمامی کسب و کارهای فعال در کشور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

هدف از استفاده لوگو آن است که شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. در هر یک از موارد فوق در صورت تکراری بودن برند، می‌بایست که نام دیگری را برای برند خود انتخاب نمایید. با این حال باید توجه داشت که دعاوی مالکیت فکری از ظرافت‌های حقوقی خاصی برخوردار هستند که باید در هر مورد به آن توجه داشت.

هرگاه متقاضي كتباً به اعتراض معترض تمكين نمايد درخواست او براي ثبت علامت مسترد شده تلقي مي‌گردد و مراتب كتباً به معترض ابلاغ مي‌شود تا در صورتي كه علامت وي به ثبت نرسيده باشد، بر طبق اظهارنامه‌اي كه همزمان با اعتراض تسليم كرده است نسبت به ثبت آن اقدام كند. در صورت عدم تمكين متقاضي، مرجع ثبت مراتب را ظرف 10 روز به معترض ابلاغ كرده و وي از اين تاريخ 20 روز مهلت دارد كه اعتراض خود را از طريق مرجع ثبت تسليم كميسيون موضوع ماده one hundred seventy اين آيين‌نامه نمايد. همين ترتيب در موردي نيز بايد رعايت شود كه اعتراض معترض مبني بر ادعاي داشتن برخي حقوق، غيراز حق مالكيت، نسبت به علامتي باشد كه اظهارنامه ثبت آن تسليم مرجع ثبت شده ولي هنوز در ايران به ثبت نرسيده است، مگر اينكه علامت قانوناً قابل ثبت نباشد. در اين فرض نيازي به تسليم اظهارنامه ثبت علامت به مرجع ثبت نخواهد بود. تصميم كميسيون طبق ماده 172 اين آيين‌نامه قابل اعتراض در دادگاه صالح مقرر در ماده fifty nine قانون است.