پرش به محتوا
خانه » تمام مراحل ثبت شرکت و مدارک لازم آن + انواع شرکت

تمام مراحل ثبت شرکت و مدارک لازم آن + انواع شرکت

  • از

شرکت ها به 2 دسته شرکت های تجاری و شرکت های مدنی تقسیم بندی می شوند. نحوه ثبت شرکت این گونه است که چند نفر به عنوان سهامدار، مبلغی را در شرکت سرمایه گذاری می کنند و طی یک جلسه درباره ی حوزه کاری و قوانین شرکت تصمیم می گیرند. در قدم بعدی باید اطلاعات شرکت را در سایت اداره ثبت شرکت ها وارد کرده و منتظر بررسی آن توسط کارشناس و کاردان و تایید اطلاعات باشید. بعد از آن اسناد شرکت ثبت شرکت در تهران را گرفته و بعد از تکمیل کردن و امضای آن ها، اسناد را برای اداره ثبت شرکت ها خواهید فرستاد. یک موضوع مهم این است که تنظیم مدارک و ارجاع آن به اداره مالکیت صنعتی باید صورت بگیرد و همینطور نیاز است که از حق تقدم توسط متقاضی استفاده شود تا تقاضای ثبت نیز دنبال شود. یک سری امتیازات متفاوت در خصوص تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند دیده می شود که دانستن آنها می تواند مسیر را هموار سازد.

مدارک ثبت شرکت

دومین روش که به تازگی ممکن شده است، اقدام به ثبت شرکت از طریق پنجره واحد فیزیکی کسب‌وکار است. این پنجره در واقع روندی برای راه‌اندازی کسب‌وکار است که تمام نهادهای اعطای مجوز و مسئولان رویه‌های ثبت شرکت ثبتی را در یک ساختمان گرد هم آورده و به نوعی واحد کرده است. پنجره واحد کسب‌وکار با هدف سرعت دادن به روند دریافت مجوزها و رشد تولید در کشور، از خرداد سال ۱۳۹۹ به طور رسمی افتتاح شد.

برآوردها تا ۱۴۱۵ نشان داد جمعیت ایران ۹۵ میلیونی می‌شود

در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته. حداقل سرمایه اولیه ، مبلغ پنج میلیون ریال است که سرمایه شرکت توسط موسسین و عموم مردم تامین می شود . اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد .

  • تنها الزامات رسمی برای یک شعبه وابسته، ثبت نام در اداره تجارت محلی است که اسناد خاصی را که مربوط به شرکت خارجی است، باید به این اداره تحویل دهد.
  • این نوع شرکت می تواند در حوزه های مختلفی فعالیت کند و برای تعیین نام آن باید به قوانین مربوطه پایبند باشید.
  • اشاعه آن است که مالکیت همه مالکان، در همه ذرات شی مربوط پراکنده بوده و وجود داشته است.
  • میزان سرمایه را نمیتوان دقیق طبق فرمولی محاسبه کرد و بستگی به نظر شعبه ای دارد که برای شرکتی، ضمانت نامه صادر می کند.
  • چنانچه شریکی که نامش اعلام شده است فوت نموده و یا خارج شود باید اسم ایشان را از نام خارج نموده و نام دیگری به جای ایشان معرفی شود چرا که نام قابل انتقال نیست و کسی نمی تواند از نام و اعتبار شخص دیگر برای امور تجاری خود استفاده نماید مثلا برای صرافی ها.
  • ۳ نسخه اساسنامه تصویب شده شرکت تعاونی در اولین مجمع عمومی عادی.

گواهی بانک به اداره ثبت شرکتها تحویل می گردد و پس از بررسی در صورت عدم وجود ایراد در مدارک تأیید می گردد. مراجعه به واحد اعلام نتایج اداره ثبت شرکت ها در تاریخ مقرر . در شرکت سهامی عام ، حداقل شرکا ۵ نفر و حداقل هیات مدیره یا مدیران ۵ نفر است .

مدارک مورد نیاز برای شرکت سهامی خاص بر اساس قانون تجارت

هر شخص می بایست اصل پاسپورت خود را تنظیم کند و اعتبار پاسپورت وی می بایست بیش از 6 ماه باشد. نیاز به دو قطعه عکس رنگی است و می بایست چندیم اسمی انتخابی برای شرکت مدنظر قرار بگیرد. زمینه فعالیت شرکت بسیار مهم است و باید درصد سهام هر یک از شرکا در شرکت نیز مشخص باشد. در شرکت های سهامی خاص نیاز است که بازرس اصلی انتخاب شود و همینطور بازرس عدل البدل نیاز است اما برای شرکت هایی که با مسئولیت محدود هستند این گزینه اختیاری است.

misc