پرش به محتوا
خانه » تغییر علامت تجاری و مراحل ثبت اضافه کالا و طبقه

تغییر علامت تجاری و مراحل ثبت اضافه کالا و طبقه

  • از

مضافا اینکه چنانچه یک علامت تجاری ثبت شده در میان مشتریان اط شهرت خوبی برخوردار باشد ممکن است به منطور دریافت منابع مالی یا وام از موسسات مالی استفاده شود که این امر به طور فزاینده ای می تواند موجب موفقیت کسب و کار شود. [newline]از جمله مزایای دیگر ثبت علامت تجاری این است که ثبت علامت تجاری عموما حل و فصل اختلافات حقوقی نسبت به علامت را آسانتر و ارزانتر خواهد کرد و صاحب علامت تجاری ثبت شده در طرح دعوی و دفاع د رموقعیت برتری قرار می گیرد. بویژه اینکه با ثبت علامت تجاری، صاحب علامت در صورت نقض حقوق انحصاری می تواند مبادرت به طرح دعوی نقض کند که در مقایسه با طرح دعوای دیگر از قبیل تقلب در عرضه کالا کم هزینه تر و مطمئن تر است. آیا می دانید مزایای ثبت برند در چیست و چرا سازمان ها و ارگان هایی که به طور معمول در جامعه شناخته شده هستند می بایست نسبت به ثبت برندینگ خود اقدام کنند.

  • ثبت یک برند تجاری یا علامت تجاری در گرگان در واقع این امکان را به فعالان و تولید کنندگان اقتصادی در گرگان میدهد که محصولات خود را از دیگر محصولات مشابه متمایز کنید .
  • فلذا صرف تقاضای ابطال ثبت علامت تجاری بدون درخواست ثبت علامت تجاری به نام متقاضی قابلیت استماع در دادگاه را ایجاد نمی نماید.
  • ماده 179ـ با توجه به ماده 59 قانون، رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری مرتبط با قانون و این آیین‌نامه در صلاحیت شعبه یا شعب خاصی از دادگاه‌های عمومی تهران است که توسط رئیس قوه قضاییه تعیین و در صورت امکان در اداره کل مالکیت صنعتی مستقر می‌شوند.
  • قابل تملک بودن، بدین معنا نیست که پیش از ثبت، هیچگاه در ملکیت دیگری قرار نداشته باشد.

یکی از دلایل مهم برای انجام این کار، متمایز کردن محصولات و خدمات شرکت از یکدیگر است. شرکتی که چند محصول تولید می‌کند، با ثبت برند برای هریک از آنها، متمایز کردن این موارد را آسان می‌کند. در این میان، پیشنهاد اولیه‌ی ما مراجعه به مشاورین امور ثبت اسناد و املاک و استفاده از راهنمایی‌های این افراد در زمینه‌ی ثبت برند است. اما از آنجا که اکثر کسب‌وکارهای نوپا توانایی تامین هزینه‌های این مشاوره‌ها یا برون‌سپاری کامل فرآیندهای ثبتی را ندارند، در این مطلب زومیت تصمیم گرفتیم تا تمامی جوانب این فرآیند را با بیانی روان برای این دسته از فعالان دنیای کسب‌وکار، آماده کنیم. ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . لطفا این مورد هم مدنظر داشته باشید که بررسی و استعلام کلیه هزینه های مربوط به ثبت برند رایگان بوده و یه هیچ عنوان هیچ مبلغی در این مورد از شما دریافت نخواهد شد.

نحوه استناد به مقاله:

ثبت علامت تجاری از موارد مهم در هر کسب و کاری به حساب خواهد آمد . این کار به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی ها و اهمیت تبادلات تجاری بین افراد با اهمیت ترین موارد به حساب خواهد آمد . در صورتی که صاحب برند بیش از یک نفر باشد، نام افراد دیگر می بایست در فرم اظهارنامه علامت تجاری ذکر شود.

نوشته‌های تازه

علامت تجاری مي بايست کاملا خاص و منحصر به فرد باشد که مصرف کنندگان با دیدن آن علامت محصول وابسته به آن را بشناسند و آن را از علائم تجاری و دیگر محصولاتی که با آن علائم تجاری معرفی می شوند تشخیص دهند. در ضمن علامت تجاری نمی تواند و نباید باعث از بین بردن نظام عمومی گردد. احتمال این وجود دارد مجوز، یا مدارک دچار مشکل شده باشد و یا تکمیل نباشد، در این مرحله نیاز است تا پیگیری شود و برای رفع نقص اقدام شود. و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. پس از رفع نقض و مشکل مانند مرحله نوع ۱ که تایید بود عمل می شود.

اعتبار بخشیدن و بدست آوردن اعتبار کسب و کار را باید در درجه اول در نظر گرفت که چه علامتی انتخاب شود که به مخاطب تمام ویزگی های کالا و یا محصولات را نشان دهد ، که باعث شهرت کسبی و اعتبار بالاتر شود. خیر ، ثبت برند به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام می شود و الزامی ثبت شرکت در تهران به ثبت شرکت نیست. صاحبین شرکت میتوانند بدون فروش و انتقال مالکیت شرکت،علامت تجاری خود را به دیگران واگذار نمایند ولی برای انتقال نام تجاری حتما می بایست خود شرکت نیز منتقل گردد. ابتدا شما باید حوزۀ فعالیت برند خود را بر مبنای فهرست طبقات کالا مشخص نمایید.

برند یک علامتی اختصاری و ویژه است که هر شرکت حقوقی یا حقیقی برای معرفی محصول و خدمات خود از آن استفاده می­کند. این همان چیزی است که شما را به مشتریان معرفی می­کند و خوش نامی شما باعث افزایش آمار مشتریان خواهد شد. ب- هرگاه تقاضاي ثبت علامت تجاری مورد پذيرش مرجع ثبت قرار گيرد، مراتب به صورت پست الکترونیکی (ایمیل) یا از طریق پیامک (اس ام اس) به متقاضي اعلام شده و وي بايد ظرف 30 روز پس از تاريخ اعلام، جهت پرداخت هزينه‌هاي مربوط به ثبت علامت و انتشار آگهي اقدام نمايد. در صورت عدم پرداخت هزينه‌ها در مهلت مقرر فوق، اظهارنامه كان لم يكن تلقي مي‌گردد. متقاضیان ثبت علامت تجاری در زمان مشخص باید برای رفع نواقص پرونده خود بپردازند اگر در زمان مشخص نتوانند نقص های پرونده را تکمیل کنند از سمت مراجع مربوطه به صورت کتبی دلایل رد اظهارنامه بیان می شود . برای اقدامات لازم در خصوص ثبت علامت تجاری قبل از هر اقدام مقاله ذیل را به دقت مطالعه نموده و در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مجتمع ثبت برند ایلیا تماس حاصل نمایید.