پرش به محتوا
خانه » تغییرات شعبه در شرکت,ثبت تغییرات شرکت,ثبت صورتجلسات تغییرات,استعلام تغییرات شرکت

تغییرات شعبه در شرکت,ثبت تغییرات شرکت,ثبت صورتجلسات تغییرات,استعلام تغییرات شرکت

  • از

انتخاب نام شرکت،یکی از مهم ترین مراحل تاسیس و ثبت شرکت است. بررسی های انجام شده نشان می دهد شرکت هایی که به درستی نام خود را انتخاب نموده اند بسیار موفق تر از کسانی بوده اند که نام های کلیشه ای و تکراری برای شرکت خود برگزیده اند. مشخصات کلی شرکت از جمله نام ، شماره ثبت ، شناسه ملی ، شخصیت حقوقی در ابتدا صورت جلسه قید گردد . الزامی است عنوان صورت جلسه صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده درج گردد . ب-2- با رعایت ماده 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت خانم/آقای……………..به سمت بازرس اصلی خانم/آقای……….به سمت بازرس علی البدل برای مدت یک سال مالی انتخاب شدند. اگر هنگام ثبت شرکت در تهران یا شهر های کشور و حتی در کشورهای دیگر اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است هنگام ثبت با مشکلاتی مواجه شوید.

استعلام تغییرات شرکت

در واقع ثبت کلیه ی اطلاعات مذکور یک قانون است و هر گونه تغییری که ثبت نشود(شخص حقوقی و حقیقی) قصور قانونی انجام داده است. با سلام وقتی فقط نام شما تایید شده است نیاز نیست تغییرات انجام دهید، فرآیند ثبت را از ابتدا باید انجام داد چون برای شما راحتتر و به صرفه تر است، برای استعلام هزینه لطفا تماس بگیرید. برای تغییر دادن بازرس اصلی و حسابرس (اضافه نمودن یک موسسه حسابرسی جدید) چه مدارکی باید به همراه صورتجلسه ارسال شود.

مدارک مورد نیاز جهت پست صورتجلسه تغییرات

اما مواردی را که در اساسنامه شرکت آورده اند و لازم است که نظارت کامل بر روی آن صورت بگیرد توسط مجمع عمومی فوق العاده انجام می پذیرد. در واقع یک یا چند جلسه برای تصمیم گیری درباره تغییرات شرکت تشکیل می شود و صورتجلسه ای از این نشست ایجاد می شود. وقتی تغییر کوچکی در شرکت ایجاد می شود نیازی به گزارش آن نیست اما وقتی بحث تفاوت های اساسی در میان است، ثبت تغییرات شرکت الزامی خواهد بود. ارائه فتوکپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت و هیات مدیره. سامانه ثبت اینترنتی صورت جلسه تغییرات شرکت به آدرس irsherkat.ssaa.ir می باشد که متقاضیان ثبت تغییر صورتجلسه شرکت به صورت اینترنتی می توانند به آن مراجعه نمایند که توضیحات کامل آن در متن مقاله ارائه شده است.

آگهی تغییرات روزنامه رسمی درباره ثبت تغییرات شرکت باید در تمام مراحل پیگیری شود. ثبت تغییرات شرکت شامل تمدید ثبت آن یا از بین رفتن شرکت هم می شود. در واقع هر شرکت بعد از ثبت تا چند سال اجازه فعالیت داشته و بعد از آن باید مجوز فعالیت خود را تمدید کند که باید اطلاعیه ای در این باره منتشر کند. یا گاهی سهامداران شرکتی بعد از مدتی فعالیت به عللی تصمیم به تعطیل کردن آن می گیرد و شرکت بعد از آن فعالیتی نخواهد داشت. برای ثبت تغییرات شرکت استفاده از یک صورتجلسه صحیح لازم است. مثلا برای تغییر در اساسنامه نمی توانید از صورتجلسه هیئت مدیره استفاده کنید.

برای ایجاد سهام ممتاز و صدور اوراق قرضه نیز معمولاً چنین مجامعی تشکیل می‌شوند. گفتنی است که صورت‌جلسات تغییرات شرکت باید با سربرگ و مهر شرکت و امضای اعضا باشند. شماره ثبت…………………… سرمایه ثبت شده …………………………… و شناسه ملی ………………………….. ریال صورتجلسه مجمع عمومی (عادی بطور فوق العاده) ثبت شرکت در تهران شرکت در تاریخ …………………. با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء تشکیل و نسبت به انتخاب اعضای هیئت مدیره (یا ترمیم تعداد اعضای هیات مدیره) بشرح ذیل اتخاد تصمیم شد. با وارد کردن نام شرکت ، یا شماره ثبت شرکت ، در قسمت آگهی های قانونی ؛ روزنامه رسمی شرکت قابل مشاهده می شود.

  • تغییراتی که در شرکت ها هویدا می شود اگر با فکر، برنامه ریزی و مدیریت درست همراه باشد می تواند به ارتقاء و پیشرفت یک شرکت کمک کند.
  • به سمت اعضای هیئت مدیره شرکت برای مدت ………… سال (یا بمدت نامحدود) انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می نمایند.
  • در واقع ثبت کلیه ی اطلاعات مذکور یک قانون است و هر گونه تغییری که ثبت نشود(شخص حقوقی و حقیقی) قصور قانونی انجام داده است.
  • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت ……………………………… سهامی خاص ثبت شده به شماره ………… در تاریخ ……….

به طور مثال شرکت در مراحل ثبت، به عنوان شرکت تعاونی ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده است اما سهامداران تصمیم می گیرند آن را به شرکتی با مسئولیت محدود عوض کنند. در این جا باید عمل ثبت تغییرات شرکت را کامل کرده و آن را عمومی کنید. آگهی تغییرات روزنامه رسمی شرکت برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به یک شرکت سهامی قانون خاصی وضع نگردیده است، اما اگر شما قصد تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به یک شرکت با سهامی خاص و بالعکس را دارید می توانید از میانبرهای قانونی برای این نوع تغییر استفاده نمایید.

سلام دوست عزیز، به تازگی مطلبی منتشر کردیم تا با تمام مراحل ثبت شرکت از طریق پنجره واحد کسب و کار آشنا شوید. بله، در صورتی که شخصی نخواهد مراحل ثبت شرکت را طی کند، می‌تواند شرکتی که قبلا تاسیس شده را بخرد. با ورود به سامانه می‌توانید درخواست خود را ثبت و در تغییرات شرکت کوتاه‌ترین زمان خدمت مورد نظر را دریافت کنید. این روش به‌صورت کامل حضوری است و مزیت آن نسبت به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها، کوتاه بودن مدت زمان ثبت شرکت است. شرکت‌های تجاری علاوه بر امکان فعالیت تجاری به صورت گروهی، مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

چگونه درخواست ثبت شرکت داشته باشیم؟

صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت ……………………………… سهامی خاص ثبت شده به شماره ………… در تاریخ ………. با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید. صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاه شرکت ………… سهامی خاص ثبت شده به شماره …….…… در تاریخ …………… ساعت……… با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.

ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود. ذکر این نکته ضروری است که تقدم و تاخر ساعات جلسات را در صورتی که چند جلسه در یک روز تشکیل شده باشد رعایت فرمایید. به این ترتیب باید مجددا اقدام به ارسال نام و یا نام های جدید نمایید.

برای ورود اطلاعات صورتجلسه ی تغییرات شرکت ،اول باید اطلاعات شرکت را کامل نمایید. تحویل اصل صورتجلسه ، لیست سهامداران حاضر در جلسه، اصل روزنامه آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به اداره ثبت شرکتها. مرجع ثبتی که همان اداره کل شرکتهاست در صورت صحت صورتجلسه و رعایت کردن کلیه اصول و قواعد قانونی آن که در واقع الزاما باید مطابقت موارد آن با پرونده ی اصلی، آگهی تغییرات ثبتی را صادر می‌کند تا این موضوع در روزنامه رسمی و محلی اطلاع رسانی شود. با سلام وقتی زده ارسال شده برای صدور آگهی یعنی باید با برگه ی پیش نویس آگهی به اداره ثبت مراجعه، آگهی تغییرات رو تحویل بگیرید و وارد سایت روزنامه رسمی بشوید و هزینه آگهی رو با شماره مکانیزه ای که بالای آگهی تغییرات هست پرداخت هزینه بکنید تا چاپ شود.

برای اینکه بتوان آدرس شرکت را تغییر داد، باید مجمع عمومی نظر قطعی را اعلام کنند. البته لازم به ذکر است که بر طبق قانون هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود به عنوان مسئول نهایی جابه جایی شرکت اعلام شده است. بدین ترتیب هیئت مدیره می تواند هر محلی را که مناسب می داند، به عنوان محل جدید شرکت انتخاب نماید. شما بعد از ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در سامانه three و پذیرش نهایی 3 روز فرصت دارید که مدارک را تحویل پست بدهید. معمولا اگر تمامی مراحل را بدون اتلاف وقت انجام بدهید ثبت تغییرات شرکت طی 10 روز کاری امکان پذیر است، کمتر از این زمان هم به دلیل اینکه صورتجلسات در اداره باید توسط کارشناس بررسی شوند از عهده موسسات ثبت خارج است.

پیگیری آگهی تغییرات

همچنین بعد از سال ۸۹ هیچ تغییراتی (روزنامه رسمی) در شرکت رخ نداده است. بنده میخواهم ۳ صورتجلسه تنظیم کنم جهت ورود شخص جدید و خروج مدیر عامل و نقل انتقال تمام سهام و مسئولیت ثبت برند های مدیر عامل به شخص جدید. اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود.