پرش به محتوا
خانه » تغییرات شرکت【صورتجلسه تغییرات ️】

تغییرات شرکت【صورتجلسه تغییرات ️】

  • از

در ثبت نمودن تغییرها، مراتب به اطلاع اداره ی ثبت شرکت ها خواهد رسید و در ذیل ثبت اولیه به ثبت رسیده آگهی می شود. آگهی تغییرات روزنامه رسمی به این معنی است که شرکت و سهامداران آن به صورت رسمی به عموم تغییرات درج شده در شرکت را اعلام می کنند و کار خود را از آن تاریخ با قوانین جدید شرکت پیش می برند. این کار چند مرحله دارد و فرد یا شرکت متقاضی باید مطمئن شود که کار خود را به طور کامل انجام داده است. در مرحله بعدی که اصلی ترین قدم در مسیر ثبت این تغییرات است، نوشتن یک صورتجلسه معتبر و کامل است. در همین زمان برای ثبت شرکت ها باید مخارج لازم را بپردازید و مدارک خواسته شده را یا در سایت آپلود کنید و یا به صورت فیزیکی و به وسیله پست بفرستید.

  • چه تصمیماتی در حین جلسه تغییرات شرکت گرفته شد و چرا.
  • در محاسبه هزینه‌های ثبت تغییرات شرکت گاهی این مبلغ را در نظر نمی‌گیرند، در حالی که چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه طبق قانون الزامی است.
  • نامهای درخواستی می رود و در غیر این صورت به صفحه اشخاص جلسه منتقل می شود.
  • قابل ذکر است هر گونه تغییری در اساسنامه یا موارد دیگر در شرکت، می بایست به ثبت برسد.

هرگونه تغییر در موضوع فعالیت شرکت در واقع تغییر مفاد اساسنامه به حساب میاد و باید به ثبت در اداره ثبت شرکتها برسه. اما حدنصاب ها جهت تشکیل این دو مجمع 51% است یعنی چه برای مجمع عادی چه برای مجمع فوق العاده. فقط مهمترین نکته این است که حداقل لازم جهت تشکیل به غیر از 51% وجود 3 نفر از سهامداران است که ماده 101 قانون تجارت رعایت شود. حدنصاب لازم برای مجامع عمومی فوق العاده در مسئولیت محدود 75% و اکثریت عددی و مجامع عمومی عادی 51% و اکثریت عددی است.حد نصاب لازم جهت انحلال هم 51% و اکثریت عددی است.

مدارک لازم برای تغییرات شرکت

کلیه شرکاء به خانم / آقای …………………… احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت دادند ضمن حضور در اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت وامضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید. هیات مدیره شرکت می توانند با اخذ تصمیم و رای گیری بین خود افراد و سمت های مختلف راس شرکت از قبیل رئیس، نائب رئیس و مدیر عامل را تعیین نماید. رییس هیات مدیره می تواند حداقل به مدت دو سال و با رای موافق اعضای هییت مدیره به مدت نامحدود انتخاب و منصوب شود.

تغییر سرمایه و سهام شرکت

به این نکته دقت شود که اگر یک شرکت چندین تغییر را در دستور کار خود داشته باشد مانند تغییر اسم یا آدرس و … لازم است برای هر کدام به صورت جداگانه یک صورتجلسه تنظیم شود، و برای هر کدام از این موضوعات به صورت جداگانه پذیرش صورت بگیرد. چنانچه صورتجلسه ای بدون پذیرش اینترنتی همراه با صورتجلساتی که در سامانه پذیرفته شده اند ارجاع شود صورتجلسه نیز رد می شود. در این مقاله ما به بررسی ثبت تغییرات شرکت ها، مدارک، هزینه ها و شرایط لازم برای آن خواهیم پرداخت. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع کامل از نحوه ثبت تغییرات شرکت ها این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت های ثبت مراجعه نمایید. نام شرکت ……………….…………… شماره ثبت ……………… و شناسه ملی ……………….

تغییرآدرس در یک واحد ثبتی یا از یک واحد ثبتی به واحد ثبتی دیگر. به نحوی که اگر این امر اشتباه یا غلطی داشته باشید قطعا و حتما پرونده شما رد خواهد شد. سپس صورتجلسه مزبور جهت اینکه جنبه ی رسمی و قانونی پیدا نماید بهاداره ثبت شرکتهاارسال می گردد. موسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر ارائهکنندهی اخذ کارت بازرگانی و مالکیت صنعتی می باشد.

بعد از وارد کردن موضوع تغییرات مراحل بعدی به نسبت نوع تغییرات مد نظر تغییر میابد از این رو مراحل ثبت تغییرات در سامانه ثبت شرکت ها بسته به نوع تغییرات شما دارد و باید اطلاعات صورت جلسه را در جدول های ستاره دار به همان صورت وارد کنید. همان طور که به صورت خلاصه در مقدمه عنوان کردیم امور ثبت شرکت را می توان به سه مرحله تقسیم کرد هر کدام از این مراحل نیز باید به درستی انجام شود تا بتوانید وارد مرحله بعدی شوید. زیرا در صورت وجود هر نوع تناقص در مراحل متعدد ثبت تغییرات شرکت رد می شود. بنابراین پیشنهاد می کنم به دقت این مقاله را مطالعه نمایید. هزینه ی ثبت تغییرات شرکت بسته به نوع تغییراتی که می خواهد انجام شود، تعداد صورتجلسات، نوع شرکت و میزان حجم متن آگهی تغییرات که می بایست در روزنامه رسمی چاپ گردد متفاوت می باشد.