در محوطه سازی ویلا، در ابتدا باید با توجه به پتانسیل‌های زمین محوطه ویلا و همینطور خواسته کارفرما یک پلان برای حیاط ویلا ترسیم کنیم.

اوّلین قسمت بازسازی، تعمیر و تعویض تاسیسات ویلا (برق، آب و گاز) هست.

استفاده از گیاهان با بافت‌های مختلف راهی عالی برای ایجاد تنوع در محوطه سازی حیاط ویلا است.

یکی دیگر از نکات مهم پس از در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، جانمایی درست و مناسب گیاهان است که در هنگام طراحی اولیه محوطه سازی مشخص می‌شود و پس از تایید کارفرما به مرحله اجرا می‌رسد.

شکل ساخت عمارت ویلا و مصالحی که در ظاهر برای ساخت آن به کار گرفته می شوند و همین طور دکوراسیون داخلی نیز در همین راستا پیش خواهد رفت.

مهمترین نکات دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان + درصد عُرف پیمانکاری مهمترین نکاتی که باید قبل از بازسازی خانه در تهران بدونین!

یک شرکت طراحی ویلا خوب باید بتواند طبق سلیقه ی مالک عمل کند و به مالک توضیحات کافی در خصوص طراحی و اطلاعات مربوط به قراردادهای ساخت و اجرا را بدهد و او را هوشیار سازد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟ بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است. بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟ بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه. آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟ بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.

به طور مثال شرایط آب و هوایی منطقه مشخص میکند که چه نوع پوشش گیاهی در آن منطقه قابلیت رویش ورشد را دارد.

آیا قصد خرید و ساخت یک ویلای لوکس و مدرن را دارید و به دنبال برآورد هزینه طراحی ویلا هستید؟ آیا از طرح ویلای خود زده شدید و دیگر دکوراسیون ویلای خود را نمی پسندید و برای بازسازی ویلا به دنبال تعرفه طراحی ویلا هستید؟

انتخاب رنگ‌بندی مناسب یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون یک ساختمان است که باید به آن توجه زیادی شود. به عبارتی ترکیب درست و صحیح رنگ‌ها در طراحی نمای بیرونی و داخلی ویلا تاثیر بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد.

همانطور که گفته شد در طراحی ویلا مدرن حجم ویلا اهمیت زیادی دارد.

طراحی و ساخت ویلا خصوصی تجربه ای نیست که هر شخصی بتواند در زندگی خود تجربه کند بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند ویلای خود را نساخته اند یا اجاره ای خریداری یا زندگی کرده اند.

یکی از نکاتی که از اهمیت زیادی برخوردار است، طراحی بخش اتاق خواب است. اتاق خواب مکانی است که در آن فرد با آرامش خاطر سر به بالین می‌گذارد. در طراحی این قسمت اول از همه باید به ابعاد آن توجه کرد؛ زیرا داشتن فضای کافی در داخل اتاق خواب موجب چیدمان هرچه بهتر شده و با توجه به اینکه وجود یک حمام در داخل اتاق خواب یکی از امر‌های مهم در طراحی این بخش است، فضای کافی برای این بخش نیز ایجاد خواهد شد.