پرش به محتوا
خانه » انواع شرکت های قابل ثبت در اداره کل ثبت شرکتها

انواع شرکت های قابل ثبت در اداره کل ثبت شرکتها

  • از

اطلاع‌رسانی عمومی شرکت‌های تازه‌تاسیس از طریق انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار انجام می‌گیرد. داشتن شناسه ملی شرکت برای درج آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار ضروری است. اظهارنامه ثبت شرکت جزو اوراق بهادار محسوب می‌شود و باید آن را از اداره ثبت شرکت‌ها تهیه کرد.

اما امروزه این پروسه به دلیل الکترونیکی شدن، بسیار سریع تر و با صرف زمان و هزینه کمتری قابل پیگیری و انجام می باشد. سلام من با یه شرکتی به صورت پروژه ای در زمینه کامپوتر کار می کردم الان می گن طبق قانون جدید شرکتشون باید به صورت حقوقی قرارداد ببندن و به شخص دیگه پروژه نمیدن. من خیلی عجله دارم می خواستم ببینم چه نوع شرکتی برای من مناسب هست و میتونم این شرکت رو زیر یک ماه ثبت کنم یا نه. دقیقا شما برای گسترش کسب و کارتون نیاز به داشتن شخصیت حقوقی و شرکت دارید که برای این نوع شرکت دو نفر عضو هم کافیه و دردسرهای زیادی هم نداره. به همین دلیل بسیاری از مخاطب ها به دنبال این هستند که از جزئیات هزینه ثبت شرکت اطلاع پیدا کنند. خبر خوش این است که ما در ادامه جزئیات را برای شما بیان خواهیم کرد.

به شرکتی که اعضای تشکیل دهنده آن باید حداقل 7 نفر با تابعیت ایرانی باشند و با اهداف هفت گانه ی مندرج در قانون بخش تعاونی با قید واژه ی تعاونی شکل می گیرد، شرکت تعاونی تولید و مصرف می گویند. تذکر این نکته ضروری است که در مورد بند three فوق چنانچه دلایل انحلال منحصرا مربوط به شریک یا شرکاء معین باشد دادگاه میتواند به تقاضای سایر شرکاء به جای انحلال شرکت حکم اخراج شریک مزبور یا شرکاء مزبور یا شرکاء سامانه ثبت شرکت معینی را صادر کند. در اداره ثبت باید بعد از ثبت تعاونی،موضوع را به وسیله درج آگهی در “روزنامه رسمی” به اطلاع عموم برساند و رونوشتی از آگهی ثبت و اساسنامه که مهر شده است را به اداره کل یا اداره تعاون ارسال می دارد. مرکز اصلی شرکت و آدرس آن باید به طور دقیق و صحیح مشخص شود ، این مکان جایی است که جلسه مجامع عمومی در آن تشکیل میشود و بازرسان و مدیران به طور مداوم در آن حضور دارند و به فعالیت می پردازند.

هیئت رئیسه مرکب از یک نفر رئیس جلسه و دونفر ناظر جلسه و یک نفر منشی جلسه می باشد که امضای هریک از آن ها در ذیل صورتجلسه به همراه مهر شرکت الزامی می باشد. تهیه دو نسخه از اظهارنامه‌ی کامل شده شرکت سهامی خاص که باید کلیه سهامداران آنرا امضا کرده باشند. در این مرحله باید نسخه اوراق در سامانه را پرینت کنید و به امضاء اعضای شرکت برسانی د. و مدارک مورد نیاز را به آدرس در تاییدیه پذیرش پست کنید و سپس شماره مرسوله را درون فرم سامانه وارد کنید.

تعریفی از انواع ثبت شرکت

پس شما قبل از اقدام می توانید از مشاوره و راهنمای شرکت استفاده کنید و با دید باز اقدام کنید. البته ما حتی در ادامه و حتی بعد از چند سال از تاریخ ثبت شرکتتان باز هم کنارتان هستیم و هرگونه راهنمایی نیاز داشته باشید می توانید از ثبت شرکت خدمات مشاوره رایگان مجموعه ما استفاده کنید. بعد از تاسیس شرکت کار تمام نخواهد شد و نیاز هست بعد از هر تغییرات اقداماتی را انجام دهید. نیاز هست مراقب قوانین مالیاتی باشید و برای اخذ کد های اقتصادی و ارزش افزوده خود اقدام کنید.

انواع ثبت شرکت

نکته مهم در خصوص شرکت های مسئولیت محدود این است که سهام این شرکت ها غیر قابل انتقال به افراد و غیر قابل فروش در بازار سهام است. مدیریت این شرکت را مجمعی تحت عنوان مجمع سهامداران عمومی مشخص می کند. بعد از مشخص شدن مدیر شرکت، تمامی تصمیمات شرکت، توسط این شخص اتخاذ می شود. این نوع از شرکت به منظور فعالیت­های تجارتی با اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می­شود.

من دارم یه شرکتی رو در گیلان ثبت می کنم در واقع یک موسسه حقوقی مدارک رو هم به امضای خودم و شریکم رسوندم اما الان تقریبا ۱۰ روزه که مدارک برای اداره ثبت شرکت ها پست شده ولی نتیجه نیومده. در صورت از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکت ، می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام نمود. شرکتی است که با اهداف هفت گانه ی مندرج در قانون بخش تعاونی با قید واژه ی تعاونی تشیل می شود و جهت تشکیل آن حدقل 7 نفر با تابغیت ایرانی باید حضور داشته باشد. شرکتی است که تحت نام مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و 1 یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.

انواع ثبت شرکت ها؟

5) فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا و مدیران و ارائه‌ی مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز. 1- فروش اجناس لازمه برای مصارف زندگی اعم از این که اجناس مزبور را شرکاء ایجاد کرده ویا خریده باشند. قصد دارم یک کارگاه تولید مواد شوینده راه اندازی کنم چه نوع شرکتی به بنده پیشنهاد میدیم. میخاستم شرکت لوله کشی گاز خانگی و تجاری بزنم از چ شرکتی استفاده کنم و باید از کجاشروع کنم مدارکم تکمیله. من تصمیم داشتم کارهای املاک و دفترفنی و مهندسی رو باهم در یک مکان انجام بدم .ک اماکن شهرمون بخاطر ادغام صنف بهم اجازه این کار رو نداد.

  • اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100 percent در ایران شرکت ثبت نمایند.
  • برای ثبت خیر ولی در ادامه اگر قصد اخذ رتبه پیمانکاری دارید بله بهتره مدرک کارشناسی و مرتبط داشته باشید.
  • مسائلی که در این قسمت ذکر می شود جز معایت نیست بلکه از لحاظ قانونی به منظور راحتی ادامه کسب و کارتان الزامی است و انجام آن ها حتما توصیه می شود.
  • حداقل three سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند.

استفاده از مطالب اختصاصی سایت نمناک در سایر رسانه ها فقط با کسب مجوز امکان پذیر است. شرکت اختیاری یعنی قرارداد یا عقدی میان چند نفر بسته شود و باهم شریک شوند. تهیه دو نسخه از صورت جلسه‌ هیأت مدیره شرکت که مدیران آنرا امضا کرده باشند. تشکیل مجمع عمومی فوق العاده با حضور کلیه شرکاء این صورتجلسه توسط سهامداران امضاء شده و مهر شرکت پای صورتجلسه میخورد. شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکين متعدد در شيء واحد به نحو اشاعه. اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقالهاوراق مشارکترا به شما پیشنهاد می کنیم.

موجب می شود یک شرکت بتواند قراردادهای خود را با سایر ارگانهای دولتی و خصوصی عقد نماید. بله امکان کارمندان رسمی امکان ثبت شرکت رو دارن ولی همونطور که فرمودین اجازه مدیرعامل شدن رو ندارن، در مورد سوال دوم هم بله شما می تونید جز three نفر اصلی باشید. با سپاس فراوان از نظر خوب و پر انرژی شما، در این زمینه هر کمکی نیاز داشتید همکاران ما در خدمت شما هستن. ممنون از توضیحات خوبتون، میشه بگید الان تایید نام ثبت شرکت چند روز زمان میبره و اینکه ما تا چند سیلاب حداقل می تونیم اسم براش شرکت انتخاب کنیم. تاسیس و راه اندازی شرکت های حقوقی ممکن است در ابتدا بسیار ساده به نظر برسد.

در این شرکت شرکا سرمایه خود را برای تولید و فروش اشیا یا اجناس به کار می‏‏برند. شرکتی است که به موجب قرارداد بین دو یا چند نفر برای کسب درآمد از طریق فعالیت مشترک تشکیل می شود. ثبت شرکت های تضامنی نسبت به سایر موارد موجود دارای متقاضیان کمتری است.

misc