پرش به محتوا
خانه » انجام اینترنتی‌ انواع ثبت تأسیس و تغییر شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری

انجام اینترنتی‌ انواع ثبت تأسیس و تغییر شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری

  • از

اداره کل ثبت شرکت ها با نام دیگر سازمان ثبت اسناد هم شناخته می شود. آگاهی نسبت به روش های ارتباط با این سازمان برای کسانی که قصد تاسیس یک شرکت تازه را دارند، اهمیت بالایی دارد و بیشتر از این قوانین مرتبط با این سازمان باید کاملا فهمیده و توسط تاجران استفاده شود. البته وظایف سازمان ثبت فقط به صدور اجازه تاسیس شرکت ها خاتمه نمی یابد و این اداره وظایفی مثل پلمپ کردن این شرکت ها را نیز در دستور کار خود دارد. ثبت شرکت سهامی خاص به طور عمومی تفاوتی با بقیه شرکت ها ندارد. یعنی شما باید تمام قسمت های بیان شده در بالا را انجام دهید اما در جزییات قوانین تفاوت هایی وجود دارد که تاجران و سهامدارهای کمپانی باید رعایت کنند. به طور مثال در صورتی می توانید به ثبت کردن این نوع شرکت اقدام کنید که در کمترین حد، حداقل سه نفر در سهام این شرکت سهم داشته باشند و مسئولیتی را موازی با آن پذیرفته باشند.

به عنوان مثال، مراحل ثبت شرکت تعاونی با شرکت سهامی خاص ممکن است تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. کسب‌وکارها از هر نوعی که باشند و در هر نقطه جغرافیایی فعالیت کنند معمولا به ثبت شرکت و آشنایی با مراحل ثبت شرکت نیاز دارند. مؤسسات فرهنگی و هنری پس از دریافت نامه دبیر هیات با توجه به روال جدید قبل از مراجعه حضوری به اداره ثبت لازم است به سایت زیر مراجعه و فرمهای اینترنتی مربوطه را تکمیل نمایند. ♥ مثلا گاهی اوقات هنگام ثبت تغییرات شرکت، ایراد مربوط به تایپ غلط اطلاعات افراد و یا اطلاعات ناقص اعضا هیات مدیره و شرکا اتفاق می افتد که اجازه ثبت درخواست را نمی‌دهد، که باید به گام های قبلی برگشته و اطلاعات را دقیق و کامل ثبت کنیم. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور ارائه خدمات به طیف وسیعی از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام به راه اندازی، سامانه های مختلفی نموده است. سامانه ثبت شرکتها از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

گام بعدی از مراحل ثبت شرکت مربوط به نام و اطلاعات شخص حقوقی است که در آن نام های درخواستی ثبت می شود. (اسامی پیشنهادی می بایست دارای ریشه ی فارسی باشد، لاتین نباشد، با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد، دارای اسم خاص باشد و تکراری نباشد. دو بخش پیگیری درخواست و انصراف درخواست همانطور که از عنوان آن مشخص است این امکان را برای کاربران سامانه جامع ثبت شرکتها فراهم کرده که درخواست ثبت شده خود را در این سامانه پیگیری نموده و در صورت تمایل از آن انصراف دهند.

طبق ماده ۶ قانون تجارت، کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی بعد ازثبت شرکتجهت اظهار هزینه‎ها و درآمدهای خود به دفاتر پلمپ نیاز دارند. در این مطلب قصد داریم در مورد سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، طریقه کار با سامانه ، بخش های متنوع سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، مزایا استفاده از این سامانه و موارد مربوط به آن بپردازیم . اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که تمامی مراحل به صورت اینترنتی مورد پذیرش و بررسی در سامانه sherkat.ssaa.ir قرار می گیرد.

آغاز پذیرش اینترنتی ثبت شركت

برای ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir باید با تمامی قواعد و ضوابط مربوطه آشنایی داشته باشید تا بدون نقص اطلاعات خود را به ثبت برسانید . لازم به ذکر است اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی یکی از مدارک اصلی جهت اخذ کارت بازرگانی حقیقی و چه حقوقی است . در بخش اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، امکان دسترسی به اطلاعات و هویت های شخصیت های حقوقی فراهم شده است.

irsherkat.ir ثبت شرکت

باید نامی مناسب و کوتاه انتخاب کنید تا همه بتوانند آن را تلفظ کرده و بخاطر بسپارند. سرانجام، همان طور که پیشتر گفتیم، ماده ی 9 نظامنامه ی قانون تجارت، انتشار تغییراتی را که در وضعیتِ شرکتِ ثبت شده ایجاد می شود، ضروری دانسته ثبت برند تجاری است. شماره ای که جهت ثبت شرکت در نظر گرفته شده و تاریخ ثبت آن و محل و اقامتگاه شرکت با تعیین نام و نوع آن و موضوع شرکت. حالا باید کپی برابر اصل شده ای از اساسنامه ی خود را در سایت اداره ی ثبت شرکت ها بار گذاری نمایید.

سامانه ثبت شرکتها، سامانه ای است که به منظور ارائه خدمات به شخصیت های حقوقی راه اندازی شده است و امکانات مختلفی را به غیر از امکان ثبت شرکت و تاسیس شخصیت حقوقی، ارائه می کند. از جمله خدمات ارائه شده در این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد. _ سپس می بایست تصویر برابر با اصل شده از اساسنامه را ثبت شرکت در سایت اداره ثبت شرکتها بارگذاری نمایید و منتظر بمانید تا اداره ثبت شرکتها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال کنید. خدماتی که تکسفیر ارائه می دهد شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، خرید و فروش شرکت ، انحلال شرکت ، اخذ کد اقتصادی ، اخذ رتبه بندی شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر می باشد.

در شرح فعالیت نیز اگر در رابطه با موضوع فعالیت نیاز به توضیح باشد توضیحات لازم را وارد نمایید. سپس با کلیک بر روی گزینه ی گام بعدی وارد صفحه ی اطلاعات مرکز اصلی شوید. انصراف از درخواست تغییرات شرکت ، پلمپ دفاتر ، اظهارنامه دفاتر تجارتی با وارد نمودن شماره پیگیری ، شماره یا شناسه ملی بر حسب مورد ، در این قسمت صورت می پذیرد . برای اینکه شرکت خود را به ثبت برسانید ابتدا باید شریک مناسبی برای شرکت انتخاب نمایید.در شرکت های با مسئولیت محدود تعداد سهامداران حداقل ۲ نفر و در سهامی خاص حداقل ۳ نفر می باشد.در شرکت با مسئولیت محدود سهامداران به میزان سهام و آورده خود در شرکت مسئول می باشند.

سرمایه شخص حقوقی:

در این صفحه اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شخص وارد می شود. ابتدا از فهرست «اشخاص» شخصی که اطلاعات سهام یا سرمایه وی باید وارد شود انتخاب می گردد. از فهرست «نوع سهام»، سهام با سرمایه شخص شرکت را انتخاب می نماییم که مشخص می کند سهام با نام با بی نام، سرمایه نقدی یا غیر نقدی با غیره باشد. این اطلاعات نیز بر اساس آنچه قبلا در سرمایه شخص حقوقی وارد شده بود نشان داده می شود.

بنابراین بهتر است با صفر تا صد مراحل ثبت شرکت آشنایی داشته… از فهرست «نماینده (وکیل)» شخصی که به نمایندگی انتخاب شده مشخص می شود. از قسمت «نماینده شده (موکل)» نیز شخصی که وکیل نماینده وی است انتخاب می شود.

  • ثبت درخواست در سامانه و هزینه پست از دیگر هزینه هایی است که باید به فکر آن باشید.
  • آن دسته از افرادی که متقاضی ثبت درخواست تاسیس شرکت می باشند، می توانند به صورت حضوری به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به ثبت درخواست برای تاسیس شرکت ها کنند.
  • برای نمونه سرمایه نقدی یا غیرنقدی یا سهام با نام و یا بی‌نام.
  • برای اینکه شرکت خود را به ثبت برسانید ابتدا باید شریک مناسبی برای شرکت انتخاب نمایید.در شرکت های با مسئولیت محدود تعداد سهامداران حداقل ۲ نفر و در سهامی خاص حداقل ۳ نفر می باشد.در شرکت با مسئولیت محدود سهامداران به میزان سهام و آورده خود در شرکت مسئول می باشند.

بعد از انجام این مراحل باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکتها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال کنید. در این بخش نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که درخواست کننده تأسیس شرکت یا مؤسسه می باشد ثبت می شود. جایی که شرکت می بایست در آنجا به ثبت برسد «واحد ثبتی» اداره ثبت شرکتها می باشد. هم‌اکنون مسئله ثبت و تغییرات در شرکت‌ها و همچنین رسیدگی به دفاتر پلمپ تجاری موضوع حائز اهمیتی در انجام کارهای شرکت‌ها می‌باشد. در صورتیکه شما خواهان ثبت شرکت در شهر تهران، کرج یا حتی دیگر شهرهای ایران هستید و می‌خواهید دفاتر پلمپ برای رسیدگی به امور مالیاتی خود اخذ کنید، با مؤسسه حقوقی ما در سروش عدل همگام شوید.

مرحله پایانی ثبت تاسیس در سامانه شامل تایید مدارک می باشد ، در این مرحله مدارک مورد نیاز مربوط به ثبت تاسیس مورد درخواست قید گردیده که پس از تایید می توان گزینه ی پذیرش نهایی را انتخاب نمود. سامانه ثبت شرکت میزان زیر مجموعه هدلینگ مشاوره کسب و کار با نام موسسه خدمات اداری کـــاج می باشد. جهت استعلام مدارک ثبت شرکت و هزینه کافیست در منوی بالای سایت تغییرات شرکت قسمت تعرفه ها کلیک کنید و مدارک و هزینه کلیه خدمات را به صورت فوری بر روی تلفن همراه خود دریافت نمایید. قوانین در جزییات تفاوت هایی دارند و هر تاجر قبل از شروع مراحل ثبت کمپانی باید حتما مطمئن باشد که به این قوانین مسلط است. بعضی از افراد ترجیح می دهند با مشاورهای متخصص در این زمینه از طریق تلفن مشورت کنند و خودشان جزییات مراحل ثبت را پیش ببرند.