پرش به محتوا
خانه » انتخاب اسم برند

انتخاب اسم برند

  • از

اجباری برای انجام این کار ندارد به جز در مواردی که وزارت دادگستری ثبت آن را الزامی کند . در مواردی که ثبت نام تجاری الزامی شناخته شده است و در موعد مقرر ثبت صورت نگیرد اداره ثبت خود اقدام به ثبت نام تجاری می نماید و three برابر حق الثبت دریافت خواهد شد . خوشحالم که مقاله مورد توجه‌تون قرار گرفته، امیدوارم توی کارتون ازش استفاده کنید.

اسم های تجاری

زمان و مکان مناسبی برای ارائه نام تجاری دوم وجود دارد.در حالی که شرکتی از معروفیت خوبی برخوردار است می توتند با اضافه کردن نام دوم به انتهای نام اصلی موجب گسترش محصول جدید خود گردد. برای مثال نام تجاری کوکاکولا لایت برای محصول جدید مناسب است چرا که هم از خانواده کوکاکولاست و هم نشان دهنده بدون قند بودن محصول است. انسان موجودی طمع‌کار است و هرچه به‌دست آورد باز بیشتر طلب می‌کند. در دنیای کسب و کار نیز وضع به همین منوال است، به گونه‌ای که شرکت‌ها خطوط ضمیمه اضافه کرده و کالاها و انشعاب‌های فرعی بیشتری ایجاد می‌کنند. با این کار شاید در کوتاه مدت منافعی به‌دست آورند ولی در بلندمدت تنها نام تجاری خود را کمرنگ‌تر می‌کنند.

برای داشتن برند لاتین چه شرایطی لازم دارم؟

حق استفاده منحصر به فرد برند تنها برای کسی که برند خود را به ثبت رسانده باشد شناخته می شود.

اعتبار یک اسم تجاری ممکنه برای بعضی شهرها، یا برای تمام نقاط ایران باشه، چون شهرت تجارت خونه­ ها به مقدار اهمیتشون بستگی داره، حتی قرارداد اتحادیۀ پاریس برای مالکیت صنعتی، حمایت از اسم تجاری در سایر کشورها ثبت برند تجاری رو هم پیش بینی کرده. نام انتخابی شما برای شرکت یا موسسه باید ریشه فارسی داشته باشد و کاملاً معنادار باشد. همچنین کلماتی متشکل از دو واژه فارسی که تداعی‌کننده یک واژه بیگانه باشند مورد قبول قرار نمی‌گیرند.

می باشند می توانند به مقاله آن مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. اسامی زیبایی در همین مطلب وجود داره در صورت تمایل میتونید استفاده کنید . اگر از اسم واقعی/حقیقی برای برندتان استفاده می‌نمایید، حتما از منحصربه‌فرد و توصیفی بودنش، اطمینان حاصل نمایید.

شما کلی زمان برای صرفه‌جویی اقتصادی دارید اما در این مرحله به دنبال ارزان‌ترین روش برای تهیه نام تجاری و یا نام شرکت نباشید و به فکر باکیفیت‌ترین روش باشد. نام تجاری باید ویژگی‌هایی مثل رنگ کالا یا عملکرد محصول را در ذهن ایجاد کند. تنها در صورتی امکان استفاده از کلمات متعلق به نهاد های دولتی و نیرو های مسلح وجود دارد که مجوز های لازم از مقام های صلاحیت دار این نهاد ها و نیرو ها دریافت شده باشد. توجه داشته باشید امکان استفاده از اسامی 12 امام شیعیان و القاب آن ها و هم چنین نام های متبرکه بدون دریافت مجوز از مسئولین مربوطه وجود ندارد.

بدلیل تعداد بالای درخواست ثبت برند و پیدا نمودن اسامی که با برندهای ثبت شده قبلی مشابه نباشد، انتخاب اسامی خاص برای برند بسیار سخت است. تعیین نام شرکت ها و موسسات غیر تجاری خارجی که در کشور های خارجی سابقه ثبت دارند و شعباتی از آن ها در ایران تاسیس می شود. واقعیت این است که تمامی اسامی و عناوین در صورتی که با یک استراتژی بازاریابی مناسب انتخاب شوند می توانند کارآمد و موثر باشند.

  • در تعیین و انتخاب نام شرکت باید نهایت دقت انجام شود تا عنوان انتخابی مورد تایید کارشناسان قرار بگیرد.
  • ممکن است راه‌های مختلفی هم وجود داشته باشد اما بهترین اسامی خاص برای برند را تنها می‌توان با تمرکز بر روی مشتری به دست آورد.
  • در توضیحات بالا و فرمی که قرارد داده شد ما فقط یک نام از شما دریافت می کنیم اما گاهی شما می خواهید یک علامت تجاری را جستجو کنید.
  • پس از آن باید یک تصویر کلی از تصاویر بصری مرتبط با شرکت خود را ایجاد کنید.

از اسامی دانشمندان، کاشفان و شعرای معاصر نمی‌توان برای نام‌گذاری شرکت استفاده کرد. عناوینی که مختص تشکیلات دولتی و کشوری باشند، از جمله نام‌هایی اختصاری که رسماً متعلق به دولت هستند، نظیرِ ایران، کشور، نزاجا، ناجا و… مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت‌دار دولتی. اعداد در نام شرکت باید به حروف نوشته شوند و اضافه کردن اعداد به نام‌های ثبت‌شده قبلی پذیرفته نمی‌شود. اضافه کردن کلمات توصیفی از قبیلِ نو، اصل، نوین، برتر و برترین به اسامی ثبت‌شده قبلی قابل تایید نیست. اگر برند شما معروف شود و به برندی شناخته شده تبدیل شود، خود برند نوعی دارایی محسوب می‌شود و می‌توانید با فروش آن به سرمایه زیادی دست پیدا کنید.

سامانه ثبت شرکت ونک

و کوکا کولا که از برندهای معروف و معتبر خارجی هستند و یا برند های مزمز و … از مهمترین وظایف بازاریابی یک محصول جدید انتخاب اسم مناسب برای محصول است. انتخاب اسم شرکت و فروشگاه (نمونه اسم های شیک برای نام تجاری … Oct 8, 2017 — برای انتخاب اسم برند خارجی منابعی وجود دارد که در این مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم. حتما این مقاله را مطالعه نمایید و از این کلیدها استفاده نمایید. Sep 7, 2019 — در این مقاله نمونه اسم برند پیشنهاد نمی‌دهیم، بلکه به شما کمک می کنیم تا خودتان …

این مجموعه را در سال 1394 با هدف آموزش و مشاورۀ برندینگ به کسب‌وکارها تأسیس کرده‌ام. تبریک و خدا قوت میگم به شما که کتابتون چاپ شده و من این نسخه را خریداری کردم و می تونم بگم که بهترین کتابی بوده که در حوزه تبلیغات خواندم. ثبت شرکت جای تبریک فراوان به جامعه‌ی فرهنگی کشورمان دارد که چنین کتاب ارزشمند و منحصر به فردی در دسترس فارسی‌زبانان قرار گرفته است. و حسرت بخورم که ای کاش چنین کتاب کاربردی را قبل از انتشار کتابم “تربیت به روش سلطان بانو!

ایده برای اسم شرکت های مختلف و مهم‌ترین اصول انتخاب نام برند

در این قسمت بعضی از اسم های اصیل ایرانی را به همراه معنای آن ها معرفی می کنیم. توجه به معنای کلمه بسیار مهم است و شما می توانید با توجه محصولات و یا خدماتی که به مردم ارائه می کنید از این اسامی اصیل اقوام ایرانی استفاده کنید. بهتر است حتی الامکان از اسم های اصیل ایرانی برای شرکت استفاده شود. اسم انتخابی باید حداقل از three ثبت تغییرات بخش تشکیل شده باشد و با موضوع و حوزه فعالیت شرکت همخوانی داشته و مرتبط باشد، علاوه بر آن اسم مورد نظر باید معنا و مفهوم داشته و خوش آهنگ باشد.

مزیت این روش، تأثیرگذاری معروفیت آن کشور یا محله بر روی برند شماست. عیب آن هم این است که معمولاً این نوع اسامی معروف خواهان زیادی دارد و ثبت کردن آن دشوارتر است. KFC ، BMW ، مپنا (مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران)، AEG (Allgemeine Elektrizitas-Gesellschaft) و… برندهای نام آشنایی هستند که از اختصار کلمات توصیف کننده آن شرکت و یا از کنار هم چیده شدن حروف ابتدایی نام شرکا به وجود آمده اند. مثال دیگری که می توان به آن اشاره کرد برند دیجی کالا است که در ابتدا حوزه فعالیت آن مربوط به فروش کالاهای دیجیتال بوده و امروزه می توان اقلام سوپرمارکتی را نیز از آن خریداری نمود. نام های توصیفی شفاف و قابل درک هستند اما می توانند برای برند مضر هم باشند زیرا ممکن است با رشد برند، فعالیت های متنوع تری به آن اضافه شود که با نام انتخابی قبلی همخوانی نداشته باشد.