پرش به محتوا
خانه » امکان ثبت شرکتهای تعاونی به شکل غیرحضوری

امکان ثبت شرکتهای تعاونی به شکل غیرحضوری

  • از

دعوت از افراد واجد شرایط عضویت ضمن اعلام خلاصه‌ای از کلیات طرح و اساسنامه پیشنهادی، شرایط عضویت و مهلت پذیرش تقاضای عضویت، شماره و مشخصات حساب افتتاح شده و مبلغ لازم‌التأدیه هر یک از اعضا و ذکر نحوه صدور آگهی‌های بعدی تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی. یکی دیگر از شرکت های تجارتی، شرکت های تعاونی است که هدف آن با سایر شرکت هایی که تاکنون درباره ی آن ها صحبت شد فرق می نماید. براساس ماده ی 9 قانون تجارت شرایط ثبت شرکت بر این است که باید تابعیت کشور را داشته باشید . نباید هیچ شخص ورشکسته ای ثبت شرکت انجام و البته نباید در شرکت تعاونی دیگری عضو ویا سابقه ی اختلاس یا کلاهبرداری داشته باشد. مجمع عمومی که از اجتماع اعضای تعاونی یا نمایندگان آن‌ها تشکیل می‌شود به دو صورت عادی و فوق العاده منعقد می‌گردد.

  • حتی اگر برخی از سهامداران ، سهام بیشتری عملا خریداری کنند یا سرمایه بیشتری تادیه کنند، این باعث نمی شود که حق بیشتری از شرکت به نسبت رای داشته باشند و هر سهامدارن تنها یک حق رای دارد.
  • در این مقاله با موقعیت کاری و چگونگی مراحل ثبت شرکت تعاونی و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت آشنا می شوید، با ما همراه باشید.
  • چشم انداز ما تبدیل شدن به بزرگترین موسسه ثبتی در کشور است و ماموریت ما ارائه خدمات تخصصی با بهترین کیفیت است.
  • هیئت مکلف است حداکثر ظرف مدت دوماه برای رفع نقص طرح توجیهی و تکمیل مدارک و تحویل آن ها به وزارت تعاون اقدام کند.
  • ‌تعاونی‌های توزیع، عبارتند از تعاونی‌هایی که کالاهای مورد نیازمشاغل تولیدی و یا مصرف کنندگان عضو خود را در چهارچوب مصالح عمومی و به منظور کاهش هزینه‌ها و قیمت‌ها تأمین می‌نمایند.
  • برای دریافت مشاوره های تخصصی فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما طی حداکثر ۲۴ ساعت کاری با شما تماس بگیرند.

البته، هیئت مدیره باید قبل از پذیرش این مسئولیت، قبولی خود را به صورت کتبی اعلام کند. صفحات آن را رئیس و منشی و صفحه آخر را هیئت رئیسه امضا خواهد کرد. اساسنامه تعاونی با حداقل دو سوم اعضای اولین مجمع عمومی عادی، تصویب می‌شود.

یعنی باید امضاء تمامی موسسین دریافت شود و همه موافقت خود را اعلام نمایند . برای تعیین نام تعاونی باید از واژه هایی استفاده شود که تماماً فارسی و دارای معنا و مفهوم و با رعایت شئونات اسلامی و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و از الفاظ و کماتی که معنای سیاسی و فرهنگی نامتناسبی دارند خودداری شود. قبل از ارائه نام به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکت ها ابتدا باید هزینه آن پرداخت شده و فیش آن تحویل داده شود . پس از موافقت و تعیین نام باید سایر مدراک فوق الذکر به قسمت پذیرش تحویل داده شود و رسید آنها دریافت شود .

شرکت‌های تعاونی برای آنکه بتوانند به صورت رسمی با سایر شرکت‌ها وارد معامله شوند، همچنین بتوانند خط مشی اقتصادی خود را بهتر تعیین کنند باید به صورت قانونی ثبت گردند. در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان حسابداری، قصد داریم شما را با چگونگی ثبت شرکت تعاونی آشنا نماییم. صفر تا صد ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ مراحل؛ هزینه و شرایطقانون تجارت چندین ماده را به شرکت با مسئولیت محدود اختصاص داده که بر اساس می‌توان گفت برای ثبت آن شرایط و مدارک خاصی مود نیاز است که در این مقاله به طور مفصل به آن می‌پردازیم.

مراحل ثبت شرکت

تعاون ‚ تجسم عینی وعملی آمال و ارزش های جهانی بشر مثل آزادی ‚ برابری ‚ اتحاد ‚ عدالت ‚ انصاف ‚ و در نهایت موفقیت اعضاء در دستیابی به اهداف مشترک است که با استفاده از روش های نوین کار گروهی و جمعی ‚ تحقق می یابد . فهرست اسامی و امضاء حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی در 3 رونوشت ارائه گردد. چنانچه شرکت مسئولیت محدود ثبت نموده اید و تمایل به ادامه فعالیت ندارید می توانید شرکت را بطور کامل منحل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله انحلال شرکت با مسئولیت محدود را مطالعه بفرمایید.

در مورد کره ماه بدانیم

فعالیت شرکت‌های تعاونی تولیدی در حوزه امور تولیدی مانند کشاورزی، شیلات و دامداری است. شرکت تعاونی تولید، شرکتی است که با هدف ایجاد اشتغال برای اعضا در امور مربوط به کشاورزی، دامداری، دام‌پروری، پرورش و صید ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و موارد مشابه، فعالیت می‌کند. 11- هیئت موسسین میزان سرمایه و ارزش سهام تعاونی ها را تعیین می کنند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت تعاونی

شرایط خاصی جهت عضویت یا خروج اعضای شرکت تعاونی در قانون ذکر نشده است به استثناء مواردی که خروج فرد سبب اضرار شرکت گردد که مسئولیت جبران ضرر بر عهده فرد خارج شده می باشد. بانک ها بایستی در جهت سرمایه گذاری و یا افزایش سرمایه تعاونی‌ها کوشا بوده و یا اقدام به تقویت آن‌ها کنند. این‌گونه از شرکت‌ها بین اشخاص حقیقی برای فعالیت در امور مربوط به توزیع و جهت اهداف خود که در قانون به منظور بهبود بخشیدن به وضعیت اقتصادی و اجتماعی اعضا است تشکیل می‌شود. از دیگر نکاتی که در مورد شرکت‌های تعاونی وجود دارد باید به پنج نکته خاص اشاره داشت که در ادامه با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

شرکت تعاونی مسکن جهت انجام امور زیر یا بخشی از آن‌ها، تشکیل می‌شود. شرکت‌های تعاونی مسکن این فعالیت‌ها را با سرمایه شرکت، پس‌انداز اعضا برای تهیه مسکن، اعتبارات دولتی یا غیردولتی انجام می‌دهند. 5- شرکت های تعاونی که بیش از 500 نفر عضو داشته باشند و یا اتحادیه هایی که تعاونی های عضو آن بیش از 2000 نفر عضو داشته باشند را تعاونی بزرگ می نامند . هیات مؤسس هنگام تشکیل نخستین مجمع عمومی عادی، برگه ورود به جلسه را از داوطلبان عضویت اخذ نموده و اسامی حاضرین را با امضای آنان تکمیل و پس از انتخاب هیئت رئیسه مجمع برای اعمال کنترل در اختیار آنان قرار می‌دهد. تصمیم به تشکیل تعاونی ‚ به عنوان یکی از راهکارهای مطمئن در ایجاد بستری مناسب به منظورخلق گروه و تیم هایی که با هدف رفع نیازهای مشترک اعضاء از جمله مباحث اقتصادی ‚ اشتغال ‚ نیازهای فرهنگی و اجتماعی تشکیل می شوند ‚ یک روش و رویکرد پسندیده و ارزشمند است . بهره گیری از توانمندی های فکری و مادی دیگران و ایجاد شرایط لازم درجهت تشریک مساعی ‚ مشارکت در تصمیم گیری ها و بهره مندی ازمنافع مشترک درکار و فکر از جدیدترین شیوه های مناسب مدیریتی و اعتقادات اجتماعی است که با اعتقادات دینی ما نیز عجین و همسان است .

طبق ماده ۹۴ قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که میان دو یا چند نفر برای امور تجاری ثبت شده و و هریک از اعضاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا مقدار سرمایه خود در شرکت مسئول دیون و تعهدات شرکت است. بر طبق قانون ثبت شرکت در نام شرکت می بایست حتما عبارت (با مسئولیت محدود) ذکر شود و همچنین نام شرکت نمی بایست متضمن نام هیچ یک از اعضاء باشد در غیر این صورت فرد شریکی که نام او در نام شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت. همچنین هیئت مدیره باید نماینده تام الاختیاری را طی صورتجلسه برای معرفی به وزارت تعاون تعیین کند سپس به همراه تقاضای موافقت به وزارت تعاون ارائه دهد. برای ثبت شرکت، به تنظیم اساسنامه، مجمع عمومی عادی هیئت مدیره، بازرس یا بازرسان نیاز دارید. مؤسسین شرکت تعاونی باید اشراف کامل به قوانین و مقررات تعاونی‌ها داشته باشند و در صورت نیاز می‌توانند در کلاس‌های آموزشی یکروزه که برگزار کننده آن اداره کل تعاون استان شرکت کنند.

موسسه حقوقی سفیر صلح، از شنبه تا چهارشنبه از ساعات 10 صبح تا 9 شب و پنج‌شنبه‌ها 10 صبح تا 6 بعدارظهر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشد. حذف واسطه های غیر ضروری در کسب و تجارت و رقابت با صاحبان این گونه مشاغل کاذب . تساوی کلیه اعضاء در برخورداری از حقوق و وظایف یکسان علیرغم تفاوت در میزان سهام .