پرش به محتوا
خانه » اقتصاد ایران و علامتهای نگرانکننده

اقتصاد ایران و علامتهای نگرانکننده

  • از

محمدصادق الحسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در کوتاهمدت ضرورت دارد که نرخ تورم کاهش یافته و رشد اقتصادی افزایش یابد، مهمترین راهکار تحقق این هدف را تفکیک درآمدهای نفتی از بودجه عنوان کرد. آقای عشقی با بیان اینکه طی دستکم یک دهه اخیر، قدرت خرید ایرانیان روند نزولی داشتهاست، افزود: از منظر خردمندان و اندیشمندان کشور، ادامه وضعیت و روند فعلی در اقتصاد، به صلاح کشور نیست، بنابراین طرح بنای ایران که حاصل همفکری جمعی از نخبگان دانشگاهی در حوزه اقتصاد و کارآفرینان بخش خصوصی است، تلاشی برای رهایی از وضعیت موجود و بنای تازه ایران محسوب میشود. در این بخش مقالات تخصصی اقتصادی شامل؛ آموزش اقتصاد رفتاری، آموزش اقتصاد سلامت، آموزش حقوق اقتصادی، آموزش علوم اقتصادی، آموزش مدیریت اقتصاد، آموزش دوره های DBA و MBA اقتصادی میباشد و مطالعه آن برای افراد فعال در این حوزه توصیه میشود تا بتواند به دید جدیدی نسبت به اقتصاد و شاخههای مختلف آن دست یابند. استفاده از صنعت فولاد در تولید یکی از عوامل تاثیرگذار در صنعت و اقتصاد کشور به شمار میآید. This article was generated by GSA Content Generator Demoversion!

در این دوران، شهرهایی در ایران، نظیر نیشابور، اصفهان و شیراز در بین شهرهای بزرگ جهان اسلام قرار گرفتند و شمار بالای مساجد، مدرسههای اسلامی، زیارتگاهها و کاخهای آنها، یک سبک معماری ایرانی را شکل داد که در مجموعهٔ بزرگتر اسلامی قرار داشت. فرهیختگان نوشت: حضرت آیتالله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز سهشنبه در دیدار روسای سه قوه و دیگر اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی به چهار محور لازم برای اقتصاد کشور یعنی حل مشکل کسری بودجه، افزایش سرمایهگذاری، جهش تولید و حمایت از قشرهای ضعیف تاکید کردند. وی، طرح بنای ایران را گام اول برای بازگشایی گفتمان اجتماعی و نقد سیاستهای دولت در حوزه اقتصاد و اثرگذاری دانشگاهها در تصمیمسازیهای کلان کشور، عنوان کرد و یادآور شد که دانشگاه صنعتی شریف، آماده ورود به حضور فعالانه در صحنه سیاستگذاری و اعلام نظرات کارشناسی در مسائل کلان و خرد کشور است. این توافق که در کشور با اقبال عمومی روبه رو نشد به ویژه در حوزه منابع هیدروکربنی ایران، بهرهجویانه تلقی میشود. Content was generated by GSA Content Generator DEMO.

با توجه به همین موضوع امید است تیم سیاست گذاری دولت با استفاده از کارشناسان مجرب و آگاه و با استفاده از یک برنامه مشخص، سرمایه گذاری بیشتری برای رونق اقتصادی از طریق بازار فولاد را در راس کار خود قرار دهند و سعی در بالابردن سرانه مصرفی فولاد در کشور داشته باشند. این توافق که برای ایران از اهمیت بیشتری نسبت به چین برخوردار است، در واکنش به تمایل ایالات متحده برای پیوستن دوباره به برجام، قصد دارد نشان دهد که ایران هم از پشتوانه اقتصادی بینالمللی برای مقاومت در برابر تحریمها برخوردار است و هم حمایت سیاسی لازم را در ارتباط با تقاضای خود مبنی بر لغو تحریمها پیش از بازگشت به اجرای کامل توافق هستهای دارد. ۳. این برداشت در برخی افراد وجود دارد که به منظور جلوگیری از شیوع بیماری؛ کارخانهها و شرکتها شیفتهای کاری را کاهش میدهند که به کاهش تولید محصولات سالم و بهداشتی و کمیاب شدن آن خواهد انجامید. همچنین، محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، در سخنان کوتاهی همکاری اتاق بازرگانی تهران و پژوهشکده سیاستگذاری را آغازی بر گفتمان اجتماعی برای حل مسائل کلان اقتصادی عنوان کرد و گفت: اداره کشور به برنامه قابلسنجش و فاصلهگیری از شعار و ایدهپردازیها نیاز دارد و این برنامه باید به گونهای باشد که بتوان اهداف و عملکرد دولتها را مورد سنجش واقعی قرار داد.

استخراج فولاد از معدن، فرآیند تولید و ریخته گیر فولاد خام، اجرای عملیات ثانویه و نورد فولاد و در پایان مرحله مصرف و فروش، در تمامی این مراحل برای جریان داشتن فرآیند اجرایی نیاز به نیروی انسانی کارآزموده و آگاه است. برای تولید یک مقطع فولادی از مراحل آغازین نیاز به نیروی انسانی است که این امر موجب اشغال زایی میشود. این ربات بدون دخالت نیروی انسانی از رسانههای اقتصادی معتبر و پربازدید اخبار اقتصادی را رصد و جمع اوری میکند. در این مطلب میخواهیم در مورد فولاد و نقش آن در اقتصاد ایران صحبت کنیم. اتاق تهران و پژوهشکده سیاستگذاری شریف عنوان کردهاند که این طرح میتواند با در نظر گرفتن نقدهای وارده و پیشنهادهای اصلاحی، به عنوان یک برنامه اقتصادی در اختیار نامزدهای ریاستجمهوری و دولت آینده قرار گیرد تا با دید و تصویری روشن از آنچه در بطن اقتصاد کشور جریان دارد، پا به عرصه سیاستگذاری اقتصادی بگذارد.