پرش به محتوا
خانه » اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت

اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت

  • از

چرا ؟ چون به زمانی که می گذارید و آزمون و خطا هایی که انجام می دهید و هزینه های قانونی که به خاطر آزمون و خطاهایتان چندباره پرداخت می کنید نمی ارزد. یعنی اگر تمام این هزینه های زمانی و مالی و روحی را پرداخت می کنید، در آخر جمع کنید، به خود می گویید، کاش از اول ثبت شرکت خود را به یک موسسه معتبر ثبتی سپرده بودم و این همه اذیت نمی شدم. با این توضیح که هر یک از شرکت‌های تجاری، دارای مزایایی است که به صورت اختصاصی برای شرکا ایجاد می‌کند. در یک تقسیم‌بندی کلی، انجام فعالیت‌ و کسب و کار در قالب شرکت‌های تجاری و موسسات غیرتجاری امکان‌پذیر است که هر یک از آن‌ها باید طبق قوانین به ثبت برسند. وجه اشتراک شرکت‌های تجاری و موسسات غیرتجاری، الزام به ثبت است که بتواند به فعالیت‌ آن‌ها جنبه قانونی ببخشد.

مدارک ثبت شرکت

به علاوه این شرکت مانند شرکت سهامی دارای مجامع عمومی‌ست که به جز انتخاب مدیران، سایر قوانین مجمع عمومی را دارد و با حضور تمامی سهامداران تشکیل می‌شود. ثبت شرکت تضامنی به دلیل مسئولیت‌های زیادی که برای شرکا دارد، در مواردی انجام می‌شود که الزامی برای آن‌ سامانه ثبت شرکت وجود داشته باشد. برای مثال صرافی‌ها حتما باید در قالب شرکت تضامنی ثبت شوند و باید مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کنند. در قانون حداقل سرمایه برای این شرکت تعیین نشده است ولی بر اساس رویه ثبتی حداقل میزان سرمایه یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

در صورتی که اعضا یا سهامداران شخص حقوقی باشند؛ رونوشت آگهی تأسیس، روزنامه رسمی، رونوشت روزنامه رسمی آخری تغییرات + رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی. اساسنامه شرکت سهامی در دو نسخه با امضاء کلیه اعضاء ارائه شود. حق الثبت بر اساس میزان سرمایه آنها خواهد بود؛ به عنوان مثال، حق الثبت با توجه به سرمایه اولیه دو میلیون ریالی، به ازای هر ده هزار ریال، صد و شصت ریال خواهد بود. حق الثبت موسسه غیر تجاری با سرمایه دو میلیون ریال، به صورت مقطوع پنج هزار ریال خواهد بود.

  • ارائه فهرست شرکا و میزان سهام آن ها در شرکت تضامنی، قبل و بعد از افزایش سرمایه با امضا کلیه شرکا.
  • برای آگاهی از تسهیلاتی که در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد به این آدرس مراجعه کنید.
  • ۷- روزنامه رسمی که حاوی آگهی آخرین تغییرات ثبت شده شرکت، مخصوصا درباره مدیران اون باشه.

حال اگر این افراد از مزیت های تاسیس شرکت اطلاع حاصل نمایند، سعی می کنند که به این فعالیت های اقتصادی و تجاری نظم بخشیده و آن را گسترده تر نمایند. افتتاحشرکت از مزیت های زیادی برخوردار می باشد که همین مزیت ها باعث پراهمیت تر شدن آن شده است، به طوری که در سال های اخیر حتی دولت نیز برخی از فعالیت های اقتصادی خود را در قالب شرکت ها به انجام می رساند. با کلیک بر روی لینک زیر ( راهنمای جامع ثبت تغییرات ) می توانید فایل راهنمای پذیرش ثبت تغییرات را داشته باشید . در این فایل به تفکیک انواع شرکت ها و موسسات غیر تجاری و بر اساس نوع تصمیمات ، مجمع مناسب و مدارک مورد نیاز جهت ارائه به ثبت شرکت ها تعیین شده اند .

پس از ارائه‌ی اسناد زیر و ارائه‌ی درخواست تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری در بورس، امکان ثبت شرکت مربوط فراهم می‌گردد. مطالعه مجموعه قوانین مالیاتی، شامل قانون مالیات های مستقیم و هم چنین قواعد حاکم بر قانون مالیات بر ارزش افزوده، از جمله مهم ترین قوانین کسب و کار است که کلیه مدیران و شرکای شرکت های خصوصی بهتر است نسبت به آن اطلاع داشته باشند. علی الاصول تنها شرکا حق استفاده از مزایای آن را دارند اما در عمل دیده می شود که به اشخاص خارج اجازه معامله با شرکت داده می شود. برای تشکیل شرکت نسبی می بایست اساسنامه و شرکتنامه تنظیم و سرمایه تماماَ پرداخت گردد و اگر غیر نقدی باشد ارزیابی و تحویل شود. در اساسنامه و شرکتنامه و اگر یکی باشد بعنوان قرارداد شرکت نسبی مقررات مربوط به اداره ی شرکت و روابط شرکا تعیین گردد.

گواهی پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است . معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن . در صورت از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبت چه کاری باید انجام داد ؟ می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی اقدام نمود. اخذ مجوز فعالیت اقتصادی در منطقه ی مورد نظر که توسط مدیریت بازرگانی سازمان همان منطقه صادر می شود ( بسته به شرایط محل ثبت و موضوع مورد نظر ).

حذف دفترچه بیمه کاغذی و استفاده از کدملی

در مورد شرکت های مسئولیت محدود نیز، اقرار اعضای هیات مدیره مبنی بر نبود سوء پیشینه و عدم مشمولیت ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی و ماده ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون اصلاحی تجارت، ذکر شود. بررسی تقاضا و مدارک ارسالی توسط نظام صنفی رایانه ای استان حداکثر تا پانزده روز انجام می شود و در صورتی که عضویت برای شرکت های تازه تاسیس تایید شود، مجوز فعالیت موقت برای یک سال در طی پانزده روز داده می شود. اگر عضویت برای شرکت های تازه تاسیس تایید نشود، موارد مغایرت مشخص می شود و ظرف مهلت ذکر شده اعلام می گردد.

طبق ماده ی ۱۸۳ قانون تجارت، «شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته است». لذا در این نوع شرکت مسئولیت شرکا به نسبت سرمایه شان تعیین می گردد. ثبت شرکت ساختمانی, امکان دارد که شما از اطراف و آشنایان خود شنیده باشید که فردی شرکتی به نام ابنیه را به ثبت شرکت ثبت رسانده است اما دارای اطلاعات کافی در این مورد نباشید و یا اینکه با معنای ابنیه آشنا نباشید و ندانید که به چه نحوی باید آن را به ثبت (تاسیس شرکت ساختمانی) رساند. در صورتی که با مطالعه موارد فوق ابهامات شما در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص بر طرف نگردیده می توانید با شماره های تهران ثبت تماس بگیرید و و سوالات خود را از با مشاوران ما در میان بگذارید.

همچنین طبق قانون شرکت‌هایی که به ثبت نرسیده باشند و به عنوان شرکت فعالیت کنند، تضامنی محسوب می‌شوند و در برابر اشخاص خارج شرکت مسئولیت تضامنی دارند. پس از انجام مراحل در سامانه، برای دریافت پیش‌نویس آگهی با صورت حضوری به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید. در عین حال اگر بخواهید موضوعی را به موضوعات قبلی شرکت اضافه کنید یا به‌طور کلی موضوع آن را تغییر دهید، این امکان با تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع یا الحاق به موضوع برای شما وجود دارد.

misc