پرش به محتوا
خانه » استعلام نام شرکت

استعلام نام شرکت

  • از

و- در مورد تاسیس شركتهای تعاونی در مرحله نهائی این گونه پرونده ها به قسمت تعیین نام فرستاده می شود كه در این قسمت نام شركت تعاونی و شماره ثبت و تاریخ ثبت آنها در دفاتر مربوطه وارد و به قسمت بایگانی شدن فرستاده می شود. علاوه بر این در بالای اوراق ارائه شده نیز نام شركت را با توجه به نوع آن نوشته و امضاء می شود كه باید مورد تایید و موافقت مدیر كل و یا معاون و یا رئیس اداره مربوطه واقع شود كه در بالای اوراق نظر خود را اعلام می دارد. چون در قسمت تعیین نام كنترل اسامی كلیه شركتها و موسسات غیر تجاری كه در ایران به ثبت می رسند مورد بررسی است. برای اینکه بتوانید اسم فوق العاده برای ثبت شرکت داشته باشید، پس از توضیح درباره انتخاب اسم و …. در این مقاله به توضیحاتی درباره اسم شرکت، اسم های اصیل ایرانی برای شرکت، انتخاب اسم شرکت، نام شرکت پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید. جهت تعیین و انتخاب نام شرکت و نمونه اسم‌های سه سیلابی زیبا می‌توانید به مقالۀ آن مراجعه نماید.

این نام باید علاوه بر جنبه‌های بازاریابی، با قوانین و مقررات نیز هماهنگ باشد. البته این تغییر نام نیاز به مدارک و طی مراحلی دارد که در این مقاله مفصلا در مورد آن صحبت شد. توجه کنید که در این مقاله سعی شده مراحل تغییر نام شرکت به به صورت واضح و راحت توضیح داده شود. اما پروسه اصلی به این اندازه راحت نیست و نیاز است این مراحل با دقت انجام شود. گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان یکی از معتبر ترین شرکت هایی است که شما می توانید با خیال راحت انجام تمامی این امور را به کارشناسان این مرکز بسپارید.

از این‌رو لازم است با بررسی شرایط و نحوه انتخاب آن، اسم شرکت خود را ثبت نمایید. بدلیل تعداد بالای درخواست ثبت برند و پیدا نمودن اسامی که با برندهای ثبت شده قبلی مشابه نباشد، انتخاب اسامی خاص برای برند بسیار سخت است. از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خـودداری نموده و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی باید به بانک اطلاعاتی یا کتابهای مرجع و لغتنامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیراین صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام شود. وکیل و یا یکی از شرکا به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و با توجه به پرداخت هزینه های ثبت نام.

در این قسمت بعضی از اسم های اصیل ایرانی را به همراه معنای آن ها معرفی می کنیم. توجه به معنای کلمه بسیار مهم است و شما می توانید با توجه محصولات و یا خدماتی که به مردم ارائه می کنید از این اسامی اصیل اقوام ایرانی استفاده کنید. واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آنها ضروری نمی داند و نیز کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آنها از سوی فرهنگستان به تصویب نرسیده است از شمول قانون ” ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه ” مستثنی هستند. در انتخاب نام شرکت، از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود. با عضویت رایگان در پلتفرم ستاره به گلچینی ازبهترین مطالب و منابع اطلاعاتی به زبان فارسی دست پیدا کرده و از ابزارها و امکانات مخصوص کسب و کارها نیز استفاده نمایید.

استعلام آنلاین نام شرکت

کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلژی. 9- عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف. برای مشاوره رایگان از طریق واتس اپ کلیک کنید و منتظر پاسخ کارشناس بمانید. همچنین میتوانید اخبار و آموزش های مارا دراینستاگرام ثبت ونکدنبال نمایید. همچنین نام هایی که خلاف بر موازین شرعی می باشند نیز قابلیت ثبت نخواهند داشت .

  • انتخاب یک نام مناسب برای شرکت شما باعث می شود که نه تنها مراحل ثبت را به سادگی و در زمان کمی پشت سر بگذارید، بلکه شروع فعالیت تجاری شما هم بهتر خواهد بود.
  • در ادامه به ۵ مورد از اسامی مناسب برای شرکت‌های نرم‌افزار مختلف اشاره می‌کنیم.
  • زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد.
  • جلوی هر اسم علت انتخاب آن را هم بنویسید (البته برخی از اسم‌ها بدون دلیل انتخاب می‌شوند).
  • فقط با یک تماس و یا با یکبار مراجعه حضوری به این موسسه در راه ثبت شرکتو هم چنین انتخاب نام برای موسسه خود ثابت قدم خواهید بود .
  • در نتیجه، بهتر است اسم پیشنهادی شما حداقل از سه سیلاب (سه کلمه مستقل) تشکیل شده باشد و دست‌کم دارای یک اسم خاص باشد.

به همین دلیل باید قبل از انتخاب یک نام، با کارشناس های متخصصی در این رابطه مشورت کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. این روزها تعداد شرکت هایی که مشغول به فعالیت هستند، روز به روز در حال افزایش است، به نام های مشابه هم بر می خوریم، برای جلوگیری از تشابه نام دو شرکت، از نام های دو یا سه سیلابی ثبت تغییرات برای شرکت ها استفاده می کنند. لازم به ذکر است که هر ه یک نام کوتاه تر باشد، معمولا دلنشین تر هم خواهد بود، پس در هنگام انتخاب یک نام به کوتاهی آن هم توجه داشته باشید. البته در بسیاری از موارد نمی تواند از اسم های تک سیلابی برای شرکت خود استفاده کنید، حال در ادامه علت آن را توضیح خواهیم داد.

باید از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود. باید از عنوان های شاهد،ایثارگران و مانند آن ها که تحت نظارت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود. نام مناطق جغرافیایی مختلف تنها درصورتی قابل استفاده است که شرکت در همان منطقه ثبت شود.

انتخاب نام شرکت‌ها

برای اینکه از تکراری نبودن نام انتخابی خود مطمئن شوید می‌توانید به آدرس ilenc.ir مراجعه کنید. این سایت تحت نظارت به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و شامل شرکت‌ها و تمام اشخاص حقوقی مانند ارگان‌ها و موسسات دولتی است. مخصوصا که امروزه به دلیل زیاد شدن شرکت ها انتخاب اسم شرکت مناسب برای آنها بیش از پیش سخت شده و پر از نکات ریز و درشتی است که می تواند در انتخابمان، تأثیر گذار باشد.

اسم شرکت که تکراری نباشد

نکته مهمی که در رابطه با اسم خاص باید به آن توجه کنید این است که عنوان یکی از سیلاب های نام شرکت می توان از آن استفاده کرد، اما به عنوان اسم اصلی شرکت و اسمی تک سیلابی استفاده از آن امکان پذیر نخواهد بود. خوب در این قسمت قصد داریم ویژگی های اصلی اسم یک شرکت را بیان کنیم. توجه داشته باشید که اسم یک شرکت در حقیقت معرف شرکت شما است، یعنی شرکت شما با همان نام شناخته می شود. به همین دلیل نام شرکت شما باید ارتباطی با فعالیت شرکت داشته باشد. هنگامی که در یک نام پیشنهادی، ترکیبی از دو واژه فارسی، تداعی کننده یک واژه بیگانه باشد، امکان ثبت آن وجود ندارد.

از این رو به شما پیشنهاد می دیم که با کارشناس های ثبتینو تماس بگیرید، تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. انتخاب یک نام مناسب برای شرکت شما باعث می شود که نه تنها مراحل ثبت را به سادگی و در زمان کمی پشت سر بگذارید، ثبت برند بلکه شروع فعالیت تجاری شما هم بهتر خواهد بود. توجه داشته باشید که شما بعد از انتخاب هر نامی برای شرکت خود، باید از آن در سامانه استعلام بگیرید، تا مطمئن شوید که این نام در گذشته برای شرکت دیگری به ثبت نرسیده است.

اصالت ، تجربه ، انتخابی ھوشمندانه

همچنین کلماتی را مد نظر قرار دهید که به راحتی نوشته می‌شوند و در یادها می‌مانند. این عناوین شانس بسیار بیشتری برای محبوبیت پیدا کردن نزد مشتریان دارند. در انتخاب اسم شرکت، توصیه می‌شود که اسامی به صورت سه سیلابی به بالا باشند چرا که در رویه ثبتی، نام‌های دو سیلابی رد می‌شوند. اولین نکته‌ای که در ارتباط با اشخاص، هویت و اعتبار را مشخص می‌کند، نام است و در این رابطه تفاوتی بین اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد اما نحوه نام‌گذاری قواعد و قوانینی دارد که باید به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. این مسئله، در رابطه با اشخاص حقوقی یعنی شرکت‌ها اهمیت دو چندانی دارد.

ما در این مقاله برآنیم تا در مورد راهنمایی گام به گام انتخاب اسم شرکت مطالبی را به اشخاصی که در صدد انتخاب نام شرکت می باشند مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. اشخاصی كه در شهرستان ها قصد تاسیس شركت را دارند، بایستی حتماً برای تعیین نام شركت خود از مركز كسب تكلیف نمایند. جهت انتخاب اسم شرکت بازرگانی باید به نوع فعالیت شرکت توجه کرد و نامی را انتخاب کرد که مطابق شرایط و ضوابط مصوبه تعیین نام شرکت باشد. در هنگام انتخاب اسم شرکت تنها نباید به دنبال نام زیبا برای ثبت شرکت باشیم بلکه نکات دیگر مثل تلفظ آسان، ماندگاری در ذهن مخاطب و مفهوم مناسب و مرتبط با فعالیت شرکت نیز به همان اندازه اهمیت دارد. موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی نمونه اسم شرکت و نحوه ساخت نام شرکت ها مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و مسئله ای مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. یکی از مقدمات ثبت شرکت، انتخاب نام می‎باشد که در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس شرکت محسوب می‎شود.

هر چند ممکن است در ابتدای راه اهمیت نام شرکت درک نشود اما به مرور و در حین فعالیتهای شرکت به این مهم پی خواهید برد زیرا مطالعات نشان داده که شرکتهای موفق معمولاً اسم خوبی نیز دارند. اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام ثبت شرکت و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند. در تعیین و تغییر نام اشخاص حقوقی(تغییر نام شرکت)رعایت مواد ۹۵ و ۱۱۷ و ۱۴۱ و ۱۶۳ و ۱۸۴ و ۲۰۰ قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۱ آیین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری الزامی است. توجه داشته باشید که در صورت استعلام اسم شرکت، شما می دانید که اسم انتخابی شما ثبت می شود، یا نه!

استفاده از واژه‌هایی که بار معنایی مثبت داشته و در ذهن نیز خوب جای بگیرند، بهترین ایده‌ها را خلق می‌کند. نام انتخابی شرکت شما باید ریشه فارسی داشته باشد و کاملاً معنادار باشد. به عنوان نمونه، باید به جای واژه غیرفارسی «آپارتمان» از معادل فارسی آن یعنی «کاشانه» استفاده کرد. همچنین از «فن» به جای «تکنیک» و «تکنو»، از «فناوری» به جای «تکنولوژی»، از «درمانگاه» به جای «کلینیک» و از «سامانه» به جای «سیستم» باید استفاده کرد.