پرش به محتوا
خانه » اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری

اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری

  • از

مراحل ثبت یک شرکت نیز مانند بقیه کارهای اداری که این روز ها انجام می دهیم پیچدگی هایی دارد که در زیر به آن می پردازیم و به طور مختصر مراحل ثبت شرکت را شرح می دهیم. 13ـ حق رای در شرکت سهامی خاص به تعداد سهام در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود . درمورد محل شرکت چندین سؤال از شما شده است که آیا یک واحد مسکونی می‌تواند به عنوان محل شرکت معرفی شود یا نه. حال اگر بعد از دوران کرونا بازرس به محل بیاید و ببیند که مسکونی است آیا مشکلی پیش خواهد آمد و باید به محلی تجاری رفت؟ اضافه کنم که نوع شرکت من مشاوره‌ای است و تماماً از طریق اینترنت و یا رفتن به محل مشتری کار را انجام می‌دهم و واقعاً نیازی به دفتر ندارم. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ارائه اسناد مالکیت یا اجاره نامه الزامی است و ثبت شرکت این اسناد میخواهد یا به اظهار شفاهی بسنده مینماید.

ثبت شرکت، بهانجام روال قانونی ثبت در مرجعثبت شرکت ها از سوی موسسین و تشکیل دهندگان شرکتگفته می شود. تا زمانی که موسسین حقیقی یا حقوقی از این طریق یعنی مراجعه به اداره ثبت شرکت یا سامانه ثبت شرکت ها و طی کردن روال قانونی، اقدام به ثبتشرکت نکرده باشند، نمی توانند به صورت قانونی فعالیت تجاری شرکت را شروع نمایند . در انتهای مراحل ثبت شرکت سهامی خاص باید روزنامه رسمی و کثیرانتشار تاسیس شرکت را منتشر نمایید. لازم است حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت را در حساب بانکی تا پایان ثبت شرکت سپرده نمایید.

پس از پروسه‌هایی مثل تائید بیزینس پلن، مشخص کردن سازوکار، اساس‌نامه، کد اقتصادی شرکت، گستره فعالیت‌ها و … شرکت راه‌اندازی می‌شود. پس از آن، به شخص دعوت‌نامه‌ای برای کار در حوزه بیزینس ثبت‌شده اعطا می‌گردد تا با حضور در این کشور، ایده و تخصص خود را گسترش دهد. ثبت نام شرکت به دلایل زیادی دقت بی اندازه ای را می طلبد. تاسیس شرکت جدید برای هر تاجر به این معنی است که باید اسمی انتخاب کند که بتواند علاوه بر به بار کشیدن مفهوم و هدف شرکت، خاص و ممتاز باشد به نحوی که مردم مصرف کننده بتوانند به سادگی آن را بخوانند و متوجه شوند و همینطور نام این شرکت را با شرکت های دیگر اشتباه نگیرند. ثبت شرکت بازرگانی برای انجام تجارت های مختلف انجام می شود و می تواند به عنوان هر کدام از شرکت های سهامی خاص، مسئولیت محدود، غیر سهامی و غیره به ثبت برسد.

شرکت‌های دانش بنیان قالب ثبتی مجزا نیستند و باید ابتدا در یکی از قالب‌های مرسوم به ثبت رسیده و سپس برای احراز شرایط دانش بنیان شدن تلاش کنند و مجوزهای مربوطه را اخذ نمایند. بله، اگر شخصی نخواهد در شرکت خود فعالیت کند، می‌تواند آن را به شخص یا اشخاص دیگری انتقال دهد. ۲- در گام بعدی نام‌های پیشنهادی شما که توسط کارشناس به ثبت رسیده‌اند، بررسی می‌شوند.

پس از تأیید اطلاعات، از شما خواسته می‌شود که اساسنامه و شرکت‌نامه را در سایت بارگذاری کنید. اساسنامه و شرکت‌نامه شرکت‌ها، فرم‌های پیش‌فرض دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در نهایت اگر خواستید می‌توانید قوانین مخصوص شرکت‌ خودتان را به آن اضافه کنید. حالا باید تصویری برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت‌ها بارگذاری کنید. از اینجا به بعد کار اصلی‌تان تمام است و فقط باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت‌ها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال کنید. در واقع ثبت شرکت یکی از بهترین راههایی است که می تواند در کنار همکاری و تعامل افراد در زمینه های مختلف، مبادلاتی تجاری و رسمی را نیز به دنبال داشته باشد. بنگاه های معاملاتی، فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان، مؤسسات تجاری و غیر تجاری، شرکت های تولیدی و خدماتی و غیره، بر اساس قراردادهایی که بین شرکا و سهامدارانشان است، ثبت شرکت خود را به انجام می رسانند.

  • اما ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که برای کلیه خدمات مورد نیاز امکان اخذ فوری خدمات را برای شما در نظر بگیریم.
  • در این قسمت باید به‌ترتیب اولویت ۵ نام برای شرکت انتخاب کنید تا از بین آنها یکی تأیید شود.
  • اگر پس از مطالعه برایتان سوالی پیش آمد میتوانید با بیلان مهر تماس گرفته و از مشاوره متخصصان ما بهره مند شوید.
  • همان قانون سند مزبور در هیچ یک از محاکم پذیرفته نخواهد شد .

برای ثبت شرکت ملزم به ارائه مدارکی می باشید که الزامی است اصل مدارک اسکن گردد و سپس در قسمت مربوطه درج شود . لطفا به حجم اسکن و بارگذاری آنها دقت شود و درست درجایگاه خود بارگذاری شود . در برخی مواقع شرکتها شعبه و نماینده خود را ایجاد می کنند در صورت وجود شعبات و نمایندگان اطلاعات آن درج شود . در صورتی که اطلاعات شعبه وجود نداشته باشد و یا اصلا شعبه ای وجود نداشته باشد این گزینه را تکمیل نمایید . مطابق با ماده 20 قانون تجارت که انواعشرکتها را نام برده است، می توان گفتشرکتها به دو دسته شرکت سهامی و غیر سهامی تقسیم می شوند که شرکت سهامی خود دارای دو نوع سهامی عام و خاص است .

7ـ شرایط احراز حدنصاب درمجامع عمومی درشرکت سهامی خاص سهل تر ودر شرکت در مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکت مشکلتر می باشد . 4ـ انتخاب بازرس اصلی و علی البدل درشرکت سهامی خاص اجباری ثبت شرکت ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است . نحوه ثبت یک شرکت از جایی شروع می شود که نیاز شریک شدن در کاری یا فعالیتی، موجب می شود بر اساس قانون کار و تجارت، یک شرکت تاسیس کنید.

پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود

حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود دو نفر است، در حالی که این تعداد برای سهامی خاص سه نفر است. هنگام تاسیس شرکت با مسئولیت محدود فراهم کردن تمام سرمایه شرکت الزامی است، در صورتی که در سهامی خاص فقط تامین %۳۵ از این مبلغ کافی خواهد بود. همچنین این سرمایه در کمپانی‌های با مسئولیت محدود نمی‌تواند در بدو امر به شکل سهام درآید. گفتنی است که سهم‌الشرکه غیرنقدی این شرکت‌ها (از جمله ملک و خودرو) نیز با مسئولیت شرکا ارزش‌گذاری می‌شود، در حالی که در دیگر شرکت‌ها این کار را باید به کارشناسان رسمی دادگستری سپرد.

گام چهارم: تعیین مدت و موضوع فعالیت

اگر صورتجلسه ی شما تایید شود در نهایت جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد. در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید. در ادامه به مباحث و سوالاتی پرداخته ایم که ممکن است در طول ثبت شرکت سهامی خاص به آن برخورد کنید اما اگر به مشاوره تخصصی و یا اطلاعات تکمیلی و جزئی تر در این زمینه نیاز دارید میتوانید از طریق مشاوره آنلاین و تلفنی امور ثبتی با متخصصان امور ثبتی کارمنتو همراه شوید. در ثبت شرکت تعاونی در واقع یک عده از افراد با منافع مشترک دور هم جمع شده‌اند و هدف‌شان کاهش هزینه‌های اعضاء است. بدین معنی که کالایی را با قیمت پایین‌تر تولید یا تهیه می‌کنند و با قیمت ارزان به شرکای خود می‌فروشند و هر دو سود می‌برند.

انواع شرکت و مراحل ثبت شرکت

باید هزینه تنظیم اساسنامه را به دقت بررسی کنید، بخشی از هزینه مربوط به پلمپ دفاتر و مهر شرکت است و البته که وابسته به موقعیت شرکت بررسی می شود. شرکت با مسئولیت محدود زمانی تشکیل خواهد شد که همه سرمایه نقدی و غیر نقدی تسلیم شده باشد. چنانچه مدارک شما دچار مشکلاتی باشد که قابل برطرف کردن نباشند، شرکت شما امکان ثبت شدن ندارد و در این دسته قرار خواهد گرفت. در اینصورت شما باید مجددا مراحل بالا را انجام و اقدام به اخذ کد رهگیری جدید کنید. شرکت های سهامی عام می توانند سهام خود را در بازار بورس عرضه نمایند اما در شرکت های سهامی خاص چنین امکانی وجود ندارد.

پس از این مرحله مدارک شرکت آماده امضا توسط اعضاء شرکت می باشد.دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا شرکت با امضا خود تایید نمایند. 4- در این مرحله مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت را تایین نمایید و توجه داشته باشید که فعالیت در برخی از زمینه ها نیازمند اخذ مجوز می باشد که می بایست نسبت به اخذ آن اقدام نمایید . ۷- سپس نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری اقدام میگردد . زیرا حیات اقتصادی و فعالیت بعضی از شرکت ها، وابسته به این مناقصه ها می باشد.